VERSUS avtoplin

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 116

VERSUS avtoplin

Odgovor Avtor: simon1977 » 07. December 2017, 19:30

Pozdravljeni

odločam se za vgradnjo plina v Foresterja.
zanima me ce ima kdo vgrajeno VERSUSGAS instalacijo....izkušnje z tem sistemom?
vgrajuje AVTO-PLIN.EU

Hvala

Lp Simon

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Re: VERSUS avtoplin

Odgovor Avtor: Kamion » 07. December 2017, 21:02

Sama naprava je OK, problem je vgradnja.

Ta vgrajevalec dela hitro in poceni, kar je v redu če znaš nato sam popraviti njegove napake. Če pa sam ne znaš, potem ti ga ne priporočam!
Včasih mu uspe in vgradi napravo tako da dela pravilno in ne cuka, včasih pa naredi tako da cuka.
Glede cukanja so predvsem pomembne te tri stvari:
- premer šobe plinskega injektorja
- dolžina cevke od sesalnega kolektorja do plinskega injektorja (najboljše 5 cm, max 15 cm)
- postavitev plinske šobe v sesalnem kolektorju (najboljše 2-3 cm navzgor od bencinskega injektorja)

Take vgradnje so NO-GO!:
Subaru-Legacy-GLb-1024x768.jpg

Če hočeš sam kaj nastavljati, se za to napravo na internetu dobi tudi Software in kabel pa si lahko sam doma narediš.
Na internetu se dobijo tudi navodila za nastavitev in vgradnjo naprave:
http://gbo.ua/downloads/versus/ECU-VERS ... v.2.08.pdf
http://www.dudadiesel.com/files/propane ... manual.pdf

Pred vgradnjo se moraš z njim točno zmeniti glede velikosti plinskega tanka, kje ti vgradi kazalec stanja plina v kabini (najbolje tako da te LED-ice ne motijo, ker so ponoči kar moteče saj so zelo močne) in kje ti vgradi konektor za tankanje plina, da ti ne gre slučajno vrtati tiste velike luknje v kakšen blatnik ali odbijač...
Najlepše je da ti naredi tako:
Subaru-Forester-2-0R-AWDd.jpg
LP M
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 07. December 2017, 21:23

Hvala na odgovoru.

Še kdo z iskusnjami?

Lp S

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 453
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 09. December 2017, 22:57

Tudi jaz imam izkusnje z njimi..
Vgradila sem plin letos 17.3.2017 v svojega Legacy-ja 1999 2.5 pri njih v Gorici pri Slivnici. Delajo hitro in poceni, da bos imel tezave je vecja verjetnost kot kje drugje.

Meni je kmalu za vgradnjo zacelo potresavanje katero se je nehalo takoj ko sem izklopila plin. Sla sem se enkrat k njim da spet nastavijo racunalnik in je bilo 2 dni super in potem spet ista tezava.
Po menjavi sveck za Briskove LPG (5€ komad) - imas pa o tem celo temo na forumu - se je potresavanje nehalo. Od menjave sem prevozila 1000, tako da nic se ni sigurno.

Kar je se bilo ekstremno motece je to da so me na zacetku vprasali kam dajo gumbek in kam dajo priklop za tankanje pa sem jim rekla a potem tega "niso mogli" izpolniti in so mi gumb dali na neko mesto po svoje in se ne naravnost (kar se z lahkoto uredi a vseeno ni bilo potrebe po tem), za tankanje pa so mi naredili spodaj na odbijacu zadaj in luknjali vsepovprek po podvozju da so pricvrstili vse, kar bi lahko bilo veliko bolj elegantno izvedeno.Plus da so mi nalepili njihovo nalepko na avto brez vprasanja.
Vsemu temu kar pise v zadnjem odstavku bi se verjetno lahko izognila ce bi bila bolj zahtevna in stroga ko sem pripeljala avto, ker ocitno ce si prijazna in razumljiva stranka ti v danasnjem casu nikjer ne ustrezejo.

Drugace so prijazni in naredili so ampak ce bi imela se enkrat moznost izbire zal ne bi delala predelave pri njih.

Srecno :D

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 10. December 2017, 12:42

hm....zanimive izkusnje..
bom sel do njih da se informativno pogovorim okoli vgradnje.
drugace pa pri stvareh ki jih placam z svojim denarjem zahtevam tudi kvaliteto...oz.vredu narejeno..

govoril z lastnikom Foresterja ki ima vgrajeno njihovo napravo(VERSUS GAS) in pravi da 80000 brez problema.
drugace sem pridobil kar nekaj ponudb za vgradnjo iz Slo in Srb.
za isto napravo v Slo in Srb je razhajanje ogromno.
mogoce pa bom šel vgraditi v Srb (imam zelo dobre izkusnje z prejsnjim avtom v katerega sem vgradil plin v Srbiji)

še kdo z iskusnjami (VERSUS).?

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 289
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 10. December 2017, 17:15

Do sedaj imam z njihovo napravo prevoženih 70kkm. Cukanje sem moral rešit sam, ker so rekli, da se ne da. Enkrat se je pokvarila tuljava od ventila na uparjalniku - pregorela je. Vse drugo je ok.

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 10. December 2017, 17:34

hvala vsem na odgovorih.

@topo..kako si resil cukanje?

Lp S

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Topo » 10. December 2017, 17:46

Prebral sem navodila za vgradnjo in upošteval, da so vse dolžine cevi enake, enako oddaljene od injektorjev za bencin, premer šob tak, da so časi vbrizga v prostem teku v predpisanem območju. Je bilo pa potrebno sneti sesalni kolektor, da lahko na pravih mestih vrtaš vanj.

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 10. December 2017, 18:00

super...to sem tudi jaz prebral v navodilih.

Hvala!!

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 23. December 2017, 18:07

odločitev je padla...grem montirat v Srbijo...
ko se vrnem opisem postopek...
montiral bom AC STAG.

Lp S

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 453
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 27. December 2017, 07:12

Veliko srece in po mojem mnenju si se prav odlocil! :thup

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 27. December 2017, 12:24

STAG,NEVO,LOVATO ipd avtoplinske sisteme poljaki prodajajo v avtotrgovinah na podoben način, kot lahko pri nas kupiš kruh...

Pred leti sem mel eno dobro poljsko stran z nešteto opcijami, pa vsi kompletni sistemi so bili v rangu od 200-350€.

Za dobrih 20-30€ si dobil tisti senzor za puščanje plina, da si lahko preveril tesnost sistema, USB kabel za nastavitev + servis material za 5 servisov.
Isto si pri njih našel obnovitvene sete za skoraj vse kar so prodajali. Cene pa od 5-25€...

Takrat sem si bil pripravljen v forda sam zmontirat plinsko napravo, ker dejansko proizvajalci plinksih naprav podajo prav vse kar rabiš, da avtoplin naštelaš.
To lahko potrdijo tudi domači mojstri, ki jih ni strah same kaj poštimat. Problem pri večini avtoplinskih sistemov je ta, da niso dovolj sposobni glede na konjažo avta. Naprimer za 125HP foresterja namestijo notri uparjalnik za 120konjev. Ki ima potem težavo upariti dovolj plina za potrebe motorja.
Potem pa pridejo na vrsto še slaba montaža injektorjev in šob. Predvsem razdalje, pozicije in velikosti šob. Proizvajalci dajo zraven biblije, z vsemi številkami, da lahko preveriš kaj se dogaja. Ko ga nastaviš na 90% pa sistem tudi sam fino nastavi tistih zadnjih 10%, ker so dokaj pametni.

Problem naših avtoplinarjev je, da so površni, pa za veliko večino avtov kar en plinski sistem nameščajo, takega ki ga dobijo poceni...
Pa par primerov sem slišal, ko so vrtali direkt v alu sesalni kolektor brez demontaže le tega, in nato poleg vsega še navoj vrtali. Valda gre vse to v motor, kar pa res ni OK.

Na hiter pregled sem našel tole, ki sicer zgleda angleško ampak za primerjavo bo:
http://www.lpgshop.co.uk/lpg-autogas-4-cylinders-kits/

Zaenkrat je to še vse EU...Problem je le transport tanka ker je malce večji, ampak sam bi ga v sloveniji našel za 50-60€, na hrvaškem njuškalu pa še kaj ceneje.
Seveda homologacija ni mogoča, če doma sam montiraš...Če se mal znajdeš, se da tudi to "skriti"...
Mene je takratni avto stal 280€ (prvi ford mondeo), seveda mi je bilo butasto dajati od 800-1200€ slovenskim monterjem za plinski sistem :smsw :sm
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Topo » 29. December 2017, 11:36

Verjetno si to mislil: https://nagaz24.pl/

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. December 2017, 11:40

Aha, no tole je podobna stran, ni pa tista na katero sem mislil.
Tam so meli enih 100 kompletov na voljo :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 120
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 30. December 2017, 15:17

https://www.lpg.auto.pl/en/ ?
Tule sem jaz injektorje pa filtre kupil za BRC sistem, imajo cel kup druge robe še gor...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost