Outback DPF

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
patko
Novinec
Prispevki: 4

Outback DPF

Odgovor Avtor: patko » 12. Junij 2018, 10:47

Pozdravljeni,

Pri Outbacku 2.0 dizel, letnik 2011, imam precej problemov z DPFjem. Lucko sem prvic videl kako leto nazaj, ampak je voznja po avtocesti poskrbela, da je sla za nekaj casa stran. Zal pa se je stanje slabsalo, tako da sem v zadnje pol leta ze dvakrat delal prisilno regeneracijo na servisu. Pred dobrim tednom pa so mi pri Sternu filter vzeli ven in ga rocno scistili, ampak se mi je ze vceraj spet prizgala lucka, tako da ocitno to ni ravno pomagalo.
So mi pa pri Sternu rekli, da so opazili, da je masina okrog dolocenih delov (se ne spomnim kje..pa na avtomobile se zal toliko tudi ne spoznam) precej mastna, tako da lahko da je masina vzrok in da tudi menjava DPF ne bi pomagala. Po racunalniku se tudi vidi, da motor izvaja zelo veliko regeneracij, v olje pa prehaja tudi nafta. Tako da so mi rekli, da bo mogoce treba menjati cel motor, kar pa ni ravno zanemarljiv strosek.
Sicer sem ravno v menjavi avta (za bencin), vseeno pa bi rad tole postimal, ce se da za neko razumno ceno. Ima slucajno kdo kakrsnokoli idejo, kaj bi se lahko poizkusil?

Hvala!

Uporabniški avatar
gassa
Član Subaru kluba
Prispevki: 281
Kraj: ZREČE

Re: Outback DPF

Odgovor Avtor: gassa » 12. Junij 2018, 10:57

Zdravo.
So pogledali cev pri intercoolerju? Če je avto redno servisiran pri pooblaščenem sevisu bi morala biti menjava motorja brezplačna (garancija).

patko
Novinec

Odgovor Avtor: patko » 12. Junij 2018, 11:04

Zivjo,

Ja, ena cev je bila pocena in so jo menjali, mislim da ravno to (v obliki crke U, na oko slabih 10cm premera). Zal nic bolje.
Kar se tice servisiranja, avto sem kupil rabljen, uvozen iz Italije. Tako da ima servisna knjiga tam samo dve stampiljki (do 40k km). Sam sem ga kupil, ko je imel dobrih 100k km in ga redno vozil na pooblasceni servis (Krzic in Stern). So mi pri Sternu to sicer omenjali, ampak tudi ce bi bila garancija bi bilo to baje se vseeno nekje 4.000 EUR stroskov zame (ker morajo pol menjat se cel kup drugih stvari). Ce garancija ne bi bila odobrena pa se 6.000 vec. Mogoce sem kaj narobe razumel ...

Uporabniški avatar
gassa
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: gassa » 12. Junij 2018, 12:36

Uff. Za 6000 eur dobiš že cel nov motor. Na mojem je bil menjan polmotor pri 160.000 km pri Interservice (sedaj AMZS). Prejšnjemu lastniku ni bilo treba plačati nič. Ko sem jih vprašal kako je z tem so mi pritrdili, da to krije Subaru. Je bil pa avto kupljen in servisiran pri njih. Naj ti še preverijo šobe če so ok ter EGR ventil. Meni so menjali ravno cev pod intercoolerjem (65 eur).
https://www.ebay.co.uk/p/Subaru-Impreza ... 1266253461

patko
Novinec

Odgovor Avtor: patko » 12. Junij 2018, 12:48

Ja, cev je izgledala nekako tako, edino mogoce se nekoliko bolj zavita.
Bi se ga po vasem mnenju splacalo peljati se na AMZS? Glede na to da pri drugih dveh razen racunov ni nekih rezultatov. Ceprav ne vem ce je bolje vztrajati pri enem serviserju ali skakati naokrog..

Uporabniški avatar
gassa
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: gassa » 12. Junij 2018, 12:53

Mislim, da je bolje ostazi tam kjer ste. NA AMZS so mal čudni glede vozil, ki niso bila servisirana tam :lcry

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost