BOXER Diesel - popravilo

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori

Bi v prihodnosti kupili dizla, ce bi vedeli da je zanesljiv?

Da
28
45%
Ne
30
48%
Odlocil/a bi se za preventivno predelavo.
4
6%

Skupaj glasov: 62

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 454
Kraj: Črna na Koroškem

BOXER Diesel - popravilo

Odgovor Avtor: Tevzy » 10. Oktober 2018, 20:24

Ze kar nekaj casa se je delalo na projektu obnove oziroma predelave zloglasnega boxer dizla (EURO 4). Zadeva je postala zanimiva predvsem zaradi tega, ker so VSI govorili da se motorja ne da popravit. Da poci gred, ali poci blok,...
Se je pa nasel ravno v sloveniji nekdo, ki je vse teorije ovrgel in v praksi dokazal da je vse mogoce.
Torej, po nasih cestah se ze kar nekaj casa vozi Legacy s prvim “neunicljivim” boxer dizlom na svetu. Po vseh dosedanjih testiranjih zadeva deluje brez problema.
Tocnih detajlov predelave zal zaradi poslovne skrivnosti ne smem razkrit.
Je pa tema namenjena predvsem temu, da se vidi odziv pred zagonom serijske izdelave.
Ceprav so trenutno omenjeni motorji na slabem glasu, bi se sami morda v prihodnosti odlocili za nakup rabljenega dizla, ce bi vedeli da je v njem predelan motor? Tocna cena predelave se ni znana, ker je odvisna od poskodbe obstojecega motorja. Okvirna cena obnove poskodovanega motorja bi se gibala med nekje 2500-3500€. Predelava delujocega motorja pa od nekje 2000€ naprej. Odvisno od obrabe vitalnih delov motorja.
Pa lep pozdrav! :sm
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Re: BOXER Diesel - popravilo

Odgovor Avtor: nebivedu » 10. Oktober 2018, 21:37

Dizla sploh nebi kupil nikoli. Niti kakšne druge znamke ne. Upam pa tudi, da ga prepovedo v vseh mestih.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4802

Odgovor Avtor: klemz » 11. Oktober 2018, 00:39

Poslovna skrivnost? Povej vsaj podjetje, ki izvaja to oz. misli to izvajati. Je zadeva dejansko stestirana ali bo 3000€ stran vrženih, ker veriabil je veliko.

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 548
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 11. Oktober 2018, 06:46

No offence, ampak tole se mi zdi kot: Če pokličete v naslednjih 15 min dobite zraven gratis še boogie ribo.

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 454
Kraj: Črna na Koroškem

Odgovor Avtor: Tevzy » 11. Oktober 2018, 07:51

klemz napisal/-a:
11. Oktober 2018, 00:39
Poslovna skrivnost? Povej vsaj podjetje, ki izvaja to oz. misli to izvajati. Je zadeva dejansko stestirana ali bo 3000€ stran vrženih, ker veriabil je veliko.
Dela se privat in kot pise, se se vedno testira, ampak dosedaj je brezhibno... Seveda se ne bo zacelo masovno dokler se ne vidi da je stvar res 100%, zato je tema z anketo informativne narave, da se vidi odziv. Se pa ze iz slovenske fousije pricakuje vec negativnih kot pozitivnih odgovorov :D Ko pa bo, se bo pa zvedlo se kaj podrobneje :)
Glede denarja, pa ti iz prve roke povem da ce sem ze moral imet smolo, skoda da ni pocakalo do letos. Bi za manj denarja imel motor ki mu lahko zaupam....
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1171
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 11. Oktober 2018, 09:06

Jaz tud nebi kupu dizla pa če mi nekdo garantira da bo delal.
Bo ta firma nudila garancijo?
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 11. Oktober 2018, 10:42

Želim vam vso srečo in obilo uspeha (nekako imam občutek, da sodeluješ pri tem - če se motim, pa jim želim vso srečo in obilo uspeha) in predvsem, da bi se rešitev izkazala za res dobro in trajno.

Sem pa glasoval, da ne bi kupil dizla, ker preprosto dizlov v osebnih vozilih ne maram in ga ne bi kupil v nobenem primeru.

Ko bo kaj več za pokazat (kakšna spletna stran) pa le povej, da glas o tem razširimo še na tuje forume.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7836
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 11. Oktober 2018, 11:46

Sej je že fant iz Mengša gledal tisti polmotor in govoru o dodatnih ojačanjih mostička sredinskega dela bloka?
10 les starega dizla, ki za silo dela za 6000€ in 2500€ za preventivno najmanj + ostalo iztrošeno robo za 1200€+, od viska, dvomasca, sklopke, zavore...
Za 10 kovačev se pa že marsikaj boljšega dobi :snz
Podpiram pa idejo, ceni pa tega nihče dokler mu ne raztreli motorja.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 11. Oktober 2018, 23:58

Mislim,da se zelooooo tezko za nekaj rece da je "neunicljivo".

Verjamem da proizvajalci vlagajo miljarde v razvoj in testiranja pa jim sem in tja ae vedno ksna nedopustna uide (no ce ne stejemo unih zaradi sparanja u tri pm). Tudi ce doticni motir prezivi testnih 150k km to se nic ne pomeni je pa seveda spodbudno vidit iznajdlivost v domacih logih in zelim vse dobro:)

Meni se 20EE v OBju zelo dopade (je pa res sa sm ceplen na polze) in NA bencinarja nebi nikakor izbral.

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 120
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 12. Oktober 2018, 07:38

Še moj vidik - ker delam v livarstvu (sicer visokotlačno litje aluminija, bloki so verjetno uliti v pesek) bi rekel, da so omejeni pri obliki bloka na tistem predelu in se enostavno ne da bolje uliti. Dodatne ojačitve pa so možne le pri popravilih, kjer nisi omejen s kalupom. Za kaj bolj točnega bi pa moral v rokah držat ulitek bloka in/ali slike problematičnih predelov..

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 185
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Odgovor Avtor: Nightwish » 12. Oktober 2018, 14:24

Oooooo... Tole pa je tema, ki jo bomo verjetno vsi "dizlaši" na forumu pridno spremljali 8-)

Me res zanima kako se bo izkazal testni primerek... Predvidevam, da se je nekako dalo ojačat tisti nosilec gredi na bloku motorja?
Those who have never truly lived can never truly die!

Boxerpower
Novinec
Prispevki: 14

Odgovor Avtor: Boxerpower » 12. Oktober 2018, 14:30

Fantje pozdrav vsem na forumu ker sem nov. Drugace sem pa jaz tisti ki je zadevo naredil! In jaz testiram motor. Naj vam povem da se ne gre za nobeno ojacanje mosticev ampak se je originalne odstranilo in naredilo nove! Popravljal bom lahko tudi ze zaribane motorje ! . Z originalnim odlitkom ne mores narediti nic ker je osnova presvohna. Motor dela kot ura in vem da ne bo odpovedal nikoli vec vsaj zaradi tega ne . Lp vsem !

Boxerpower
Novinec

Odgovor Avtor: Boxerpower » 12. Oktober 2018, 14:39

Drugace pa hvala vsem za odgovore mnenja in vse! Vsak ma svoje misljenje o stvari. Jaz sem se lotil tega zato ker enostavno 4000eu za nov polmotor plus tesnila itd itd je prevec ker dobis isti motor z isto tezavo.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 185
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Odgovor Avtor: Nightwish » 12. Oktober 2018, 15:09

Glede na to, da sem ob problemih z mojo Becky naredil pol strojnega faksa, se več kot veselim vsakršnih morebitnih podrobnosti in kakšne debate ob kawi!

Kar pogumno naprej!
Those who have never truly lived can never truly die!

Boxerpower
Novinec

Odgovor Avtor: Boxerpower » 12. Oktober 2018, 15:43

Hvala za podporo! Tudi sam se skoraj doktoriral ampak nisem odnehal in resitev je tu!😁ni pa bilo lahko res tezavna zadeva za resit ampak se da prav profesinalno. In z originalnimi mostici je res skoda zapravljanja casa ker ni efekta pa tudi to ni trajna resitev ...premalo prostora za ojacitve. Uglavnem hvala za podporo! Zelim si da s tem spet naredim subaruja dobrega in da se dizli se vedno vozijo 😁drugace je motor po ostalih komponentah gledano vredu narjen sicer optimalno z cim manj materiala ampak ok. Imam tudi resitev za plavi dim ob zagonih ki se rad pojavlja. In opazil sem da imajo eu4 in eu5 motorji problem da se 2 batni obrocek zalepi na bat zaradi premalo zracnosti v utoru na batu ki ga ima 1 obrocek vec, ko se pojavi malo gareža pa se zalepi na bat. posledicno slabsa kompresija, neenakomerna obraba cilindra.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost