LPG plin

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

LPG plin

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. December 2018, 00:48

Živjo

Tisti ki uporabljate/ste uporabljali lpg plin, zanima me kako uporabljate plin in bencin ?

1.- S kakšnim razmerjem lpg/bencin vozite -- vozite zgolj na plin, dva tanka plina en tank bencina, en tank plina en tank bencina ............ ?
2.- Katere svečke se najbolj obnesejo ko se namesti plinska inštalacija ?
3.- Če se vozite zgolj na lpg plin - ali se zabašejo vbrizgovalne šobe za bencin in ni mogoče vozit na bencin brez zamenjave v kolikor ni nobene lpg črpalke v bližini ?

Zanima me predvsem za starejše subaruje, recimo 1994 - 1999 legacy. Lahko pa delite informacije tudi za ostale letnike.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Re: LPG plin

Odgovor Avtor: Thomas22 » 04. December 2018, 06:59

Jaz na svojem Foresterju 2003 vozim samo na plin. Avtomatsko se preklopi, ko je dovolj toplo in potem gasa.
Uporabljam pa Brisk LPG svečke, te prodajajo tudi na servisu kamor vozim servisirat plinsko napeljavo.
http://evoautogas.com/wp-content/upload ... hure-2.jpg
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 120
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 04. December 2018, 07:20

Injektorji se ne zabašejo, saj motor vedno zalaufa na bencin in potem glede na temperaturo vode preklopi na plin - uparjalnik rabi nekje 35°C vodo, da se LPG lepo uparja. Ostalo nisem nikoli sploh preklapljal na bencin.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3692
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. December 2018, 13:10

Tudi jaz imam skoz na avtomatiko in se samo preklopi, ko je motor dovolj segret...

Sem pa opazil, da ko ga bolj 'pritisnem', porablja poleg plina tudi bencin. Tank bencina porabim nekje na 3-4 mesece...

Uporabniški avatar
Tomaz77
Uporabnik foruma
Prispevki: 101

Odgovor Avtor: Tomaz77 » 04. December 2018, 20:41

Jaz ga vozim vedno na plin. Seveda ko je mrzel je bencin.... Ga pa na avtocesti na dolgih razdaljah nad 3000 obratov preklopim na bencin,kar je redkost. Tako mi je bilo svetovano in tega se držim. Imel sem plin tudi v audiju a6 2.8 in sem imel naštiman samodejni preklop na 20stopinj.... isti sistem smo prebekslali v foresterja tudi nastavitev na 20 stopinj... oba avta sta delala bp...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. December 2018, 21:58

No, to mi do sedaj ni bilo jasno - torej full time lpg. OK, to mi je sedaj čisto jasno.

Kaj pa proizvajalci oz. predelovalci avtomobilov na plin bolje rečeno. Kateri je kaj vreden, predvsem ko gre kaj narobe (šele takrat se seveda loči zrno od plevela). Pri predelavi avtomobila so vsi profesorji z 20 magisteriji, ko pa ne deluje pravilno pa šele vidiš kdo res obvlada svoj posel in nima v mislih samo hiter saslužek z vgradnjo, potem pa ko je.. stranko.

Do sedaj sem zbral naslednje info:
1.- Prins - sicer najdražji sistem, s podporo proizvajalca ki se ukvarja primarno s svojim razvojem lpg sistema
2.- Sigas - cenejši, izkušen predelovalec -- uporablja vedno enake konponente ali kar je na tržišču v tistem trenutku ??
3.-
4. .......
Kako se obnesejo plineks, petrol, gen-1, hrvaška/bosna ........ oz. katere znamke imate vi in izkušnje z njo ?

Ali je bil plineks tisto podjetje ki je pred desetletjem imelo predelovalca skoraj v vsaki vasi, na koncu se je pa izkazalo da so šalabajzerski vgrajevalci in so na koncu propadli ali je drugo podjetje z podobnim imenom ??

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

zivkovicjan
Uporabnik foruma
Prispevki: 37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: zivkovicjan » 04. December 2018, 22:37

Evo še moje trenutno izkušnje (Impreza 2011 2.0):
- Vozim primarno na plin (ponavadi pri 1/5 tanka bencina skurim bencin do konca da se motor malo preseneti :D)
- Če avto tiščim bolj v obrate dam vedno na bencin
- Glede svečk nevem kaj je notri, ampak zaenkrat deluje kot urica...
- Imam sistem GFI z elektronskim podmazovanjem ventilov (vgrajen na pooblaščenem servisu v nemčiji [Avto kupljen v nemčiji]), zaenkrat v moji lasti(15k km) brez problemov.
- Plin hodim tankat primarno na Verovškovo (Butan plin), redko tudi kak Petrol/OMV..

Kot je napisal @danci1973 tudi sam opažam da verjetno občasno poleg plina še bencin hkrati vbrizgava... En tank ponavadi zdrži cirka 3 mesece.

tadej89
Uporabnik foruma
Prispevki: 54
Kraj: Podčetrtek

Odgovor Avtor: tadej89 » 10. December 2018, 13:09

Hondo sem dal predelati k Plineksu v mislinjo. Prevozenih slabih 100.000km na plin, avto jih pa ima dobrih 305.000km. zaenkrat solidno opravlja svojo nalogo.
Foresterja sg5 pa sem dal predelati k Sigasu (monter Primoz Jazbar), delo je pri meni naredil boljse kot pri plineksu, sistem je bil cenejsi, trenutno pa sem po prevozenih 5.000km bolj zadovoljen kot z plineksom pro. Bomo videli, kako se sistem obnese po 50.000km. Je pa uparjalnk nastavljen na 20 ali 25 stopinj, pri plineksu pa 60.

Vozim pa vecinoma na avtomatsko, razen pri vleki prikolice kam v hrib, mu rocno preklopim na bencin. Pa ce mi plina zmanjka, sem na bencinu :smey
Kdaj tankam bencin...ponavadi pozabim, ker predolgo traja

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 10. December 2018, 17:25

Super :inl :inl

Najlepša hvala za vse informacije ...................................... Bo treba po velikem servisu, menjavi tesnila glave in vsega kar paše zraven, le obiskati tega strica iz Sigasa pa narediti upgrade na moji subici.

Sej sem se že zanimal ko sem imel a6 2.8 quattro, pa je bila cena obnove avtomatskega menjalnika in tesnila na glavah taka da me je vseskupaj minilo. Pa še folk računa ko da si mu čist novga rolls-royca pripeljal. :scrm :( :lie

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost