Regulacija temperature v kabini

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Petbal
Uporabnik foruma
Prispevki: 33

Regulacija temperature v kabini

Odgovor Avtor: Petbal » 27. Maj 2019, 22:21

Gre se za Foresterja SG 2003 letnik.
Zadnjič sem menjal radio in vmes sem imel namen zamenjati žarnice na gumbih za klimo, ventilacijo in gretje/hlajenje. Odprem okvir in vidim da so notri vse 3 žarnice skurjene. V prepričanju, da so tiste žarnice samo za osvetlitev gumbom in ne znakov nad gunbi, sem to vezje odprel do konca in itak ni nobenih žarnic več, vse razsvetljujejo glavne tri potem je zraven še nekaj ledic, ki vse delajo. Zataknilo se je pri gumbu za nastavitev temperature, veselo odstranim gumb za temperatro in pod njem je plastičen zobnik, ki vrti "potencimeter". Ko hočen zadevo sestaviti nazaj vidim da nisem bil pozoren na kakšni temperaturi je bil nastavljen gumb ko sem ga odstranil, nato sklepam, da se potencimeter zavrti do neke skrajne meje in potem bo to na hi ali lo temperatura. Vendar temu ni tako, tisto stikalo za temperaturo se vrti v krogu in neznam ugotiviti kako naj nastavim, da bi dejansko ventilacija delala na taki temperaturi kot nastavim na gumbu...
Zdaj ko nastavim na minimum- 15 stopinj mi greje v avtu, tako da je zdaj čisto mim.
Mogoče kdo ve kako se to skalibrira, oz na kakšen način naj spravim v prvotno stanje?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma
Prispevki: 155

Re: Regulacija temperature v kabini

Odgovor Avtor: Kristof » 28. Maj 2019, 00:14

Kako pa se dobi to ven? Sem par dni nazaj ugotovil (pa kmalu bo eno leto kar ga imam - istega forija :haha ) da verjetno ni samo prvi gumb osvetljen ampak bi morala bit se druga dva. In sem ravno nekaj sraufal tam okol pa sem se to pogledal kako bi ven dobil pa nisem znal...

Petbal
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Petbal » 28. Maj 2019, 07:01

Kristof napisal/-a:
28. Maj 2019, 00:14
Kako pa se dobi to ven? Sem par dni nazaj ugotovil (pa kmalu bo eno leto kar ga imam - istega forija :haha ) da verjetno ni samo prvi gumb osvetljen ampak bi morala bit se druga dva. In sem ravno nekaj sraufal tam okol pa sem se to pogledal kako bi ven dobil pa nisem znal...
Komplet sredinsko armaturo moraš razdret: najprej plastika okoli menjalne ročke, nato pa nadaljuješ do prezračevalnih mrežic (previdno da ne polomiš jezičkov) in gre cela sredinska konzola lepo narazen potem pa imaš mislim da 2 vijaka in dobiš tole škatlico dol iz okvirja...
Ja mene je tudi motilo ker ni nič svetilo in sem dal ledice, ki niso zdržale niti 1mesec (ebay), zdaj imam pa navadne žarnice, tako kot original le da nimajo zelenega kondomčka.

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Kristof » 28. Maj 2019, 11:32

Kaksne zarnice pa so not?

Petbal
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Petbal » 28. Maj 2019, 22:18

Kot najbolj zanesljive so se izkazale navadne žarnice s posebnim podnožjem:
https://www.ebay.co.uk/itm/5pcs-T4-Mini ... SwyrlcannI

Veliko bolj fancy pa so ledice, ki pa mi na žalost niso kaj dolgo zdržale in še premočno svetijo, ponoči so moteče:
https://www.ebay.co.uk/itm/4X-T4-2-Neo- ... Gy9rX55-iA

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Kristof » 29. Maj 2019, 10:20

A to se zarnica drzi tega plasticnega podnozja a je tako kot pri tistih v armaturi ko se zarnica stakne ven iz podnozja in zamenja samo zarnica? Mi zgleda taka kot w5w

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Kristof » 29. Maj 2019, 10:30

Glede tistega gumba bi pa jaz probal (ce se to da) vrteti potenciometer pri prizgani ventilaciji tako da bi dobil kdaj najbolj hladi/greje in potem na gumbu nastavil na najbolj hladno/vroce in sestavil skupaj.

Petbal
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Petbal » 29. Maj 2019, 12:35

Razmišljam da bi vtaknil termometer v ventilacijo in potem poskušal nastaviti gumb na podobno vrednost...

Tiste žarnice se neda vzeti ven iz podnožja. Ko sem prvič to razdiral, da sem videl kakšne žarnice sploh rabim, sem kar prevrtal podnožje in vgradil navadno žarnico in je zdržalo dokler nisem dobil pravih...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 29. Maj 2019, 12:42

Jaz sem kompletno sredinsko osvetljitev menjal iz original zelenkaste na "STi" rdečo z LEDicami.
Ker so ozadja gumbov prevlečena z zelenkasto gumo se to ne da kar na izi premenjat. Moraš tisto gumo dol z gumbov postrgat. Pa celega boga špilat da to uspe.
Da pa sem uravnal svetilnosti pa sem moral skoraj vsako ledico posebaj prilagodit z preduporom. Ker drugače je bil cel light-show tam v armaturi.

Tako, da če niste neki ekstra spretni v elektrotehniki in spajkanju, kupite original nitne žarnice v konradu pa je to to :)
Vsaka izmed žarnic ima ponavadi čez še poseben zelen kondomček. Tega se da prestavit, lahko pa se zgodi da poči in ni več uporaben.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 29. Maj 2019, 16:02

Kristof napisal/-a:
29. Maj 2019, 10:20
A to se zarnica drzi tega plasticnega podnozja a je tako kot pri tistih v armaturi ko se zarnica stakne ven iz podnozja in zamenja samo zarnica? Mi zgleda taka kot w5w
Te žarnice niso W5W, pač pa so veliko manjše -> imenujejo se tudi Rice bulb, to ti lahko da predstavo o njihovi velikosti. Glede moči so nekje 0,4 W, torej veliko manj kot 5 W.
Petbal napisal/-a:
29. Maj 2019, 12:35
...
Tiste žarnice se neda vzeti ven iz podnožja. Ko sem prvič to razdiral, da sem videl kakšne žarnice sploh rabim, sem kar prevrtal podnožje in vgradil navadno žarnico in je zdržalo dokler nisem dobil pravih...
Žarnice se da sneti s podnožja, samo odviti moraš tiste 2 žički! (in si zapomniti kako so bile zavite, da montiraš novo žarnico na enak način.) Ni potrebe po nakupu celega podnožja z žarnico!

Primer teh žarnic na ebayu:
https://www.ebay.com/itm/20pcs-Edison-M ... Sw-OFa47w6

Drugače pa se temu podnožju reče T4 Neo Wedge (obstajajo pa tudi velikosti T3 in T5).
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Petbal
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Petbal » 30. Maj 2019, 12:59

Žarnice se da sneti s podnožja, samo odviti moraš tiste 2 žički! (in si zapomniti kako so bile zavite, da montiraš novo žarnico na enak način.) Ni potrebe po nakupu celega podnožja z žarnico!
Mogoče se da dobiti žarnice ven, samo v večini primerov se menjajo ko crknejo in pri meni so bile zažgane in bilo je celo malo stopljeno podnožje. Tako da ni šlo nikakor narazen, se je prej strgala žička kot pa da bi šlo narazen...

Na sliki se lepo vidi zapečena plastika!

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 30. Maj 2019, 13:54

Včasih se katerega res ne da razstavit, v večini primerov pa gre.

Jackqb
Uporabnik foruma
Prispevki: 39

Odgovor Avtor: Jackqb » 12. November 2019, 09:36

Ali lahko nekdo povzame ali da link katere žarnice so potrebne za menjavo v klima napravi?
Pa če imate mogoče podatek tudi za števce... Isto za foresterja

Hvala

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Kristof » 12. November 2019, 11:40

Jaz sem vse dobil v konradu, sem jih kar vzel ven in nesel pokazat kaksne morajo bit, saj ni tako veliko sraufanja. Edino za klimo imajo v tej velikosti samo navadne nepobarvane in potem ni tako zelena svetloba kot je bila prej. Ampak meni je vazna funkcionalnost. So pa samo 3 zarnice tam notri.

V stevcih so pa vecinoma w5w zarnice in dve w3w. Tako zgleda od zadaj, niso vse luknje zapolnjene.
20180620_170150.jpg
Pri meni sta pri kazalcih za temperaturo in bencin navadni zarnici tako slabo svetili da se skoraj nic ni videlo pa sem dal tam ledice ki so mocnejse (isto imajo v konradu), edino barva je zdaj druga...
20191004_222123.jpg

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 16. November 2019, 21:27

Petbal napisal/-a:
29. Maj 2019, 12:35
Razmišljam da bi vtaknil termometer v ventilacijo in potem poskušal nastaviti gumb na podobno vrednost...
Tudi sam imam enak problem, da se mi je premaknil potenciometer za temp..

Najprej mi je pihalo samo mrzlo kamorkoli sem obrnil gumb za nastavitev temperature. Potem sem razdrl in nekajkrat obrnil zobniček v notranjosti v desno. Ko sem spravil skupaj je bilo na levi zelo vroče na sredi mrzlo in na desni mlačno.
Zobnik v notranjosti sem obrnil za 90 stopinj vlevo, a sem pozabil obrniti zunanji gumb. Potem sem se naveličal, piha pa mi navskriž.

Jutri bom razdrl še enkrat. Priklopil zadevo in najprej obračal gumb v notranjosti ter tipal kako vroče piha. Mislim, da se na tanačin da ugotoviti kje je najbolj mrzlo ali najbolj vroče. Nastaviš notranji gumb na eno od teh pozicij in enako tudi zunanji gumb, sestaviš in to je to. No, vsaj v teoriji.

Mogoče dobim na netu kaj uporabnega.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost