Samodejna napenjalca bobnastih zavor

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Samodejna napenjalca bobnastih zavor

Odgovor Avtor: aleks » 29. Julij 2019, 09:41

Kdor fajn obvlada bobnaste bremze na foresterju, prosim za nasvet.
Meni se zdi da mi samodejna napenjalca preveč raztegneta razdaljo med paknami. To je na obeh kolesih enako. Sem mislil, so fedrčki že švoh pa sem v soboto zamenjal vse, fedrčke, sorničke, podložke, seveda tudi obloge. Oba napenjalca (tista reč z zvezdastim kolescem in ragljo) sem na novo podmazal in zvrtel "na nulo", tako da pakne niso prijele nič. Podmazal sem še nalege od paken na nosilni plošči, in sestavil nazaj.
Očistil sem tudi oba bobna, pošlatal, če je kaj robka med obodom in zavorno površino (skor nič), nataknil bobna nazaj gor in hajdi probna vožnja. Avto se je peljal ko da ma 20 konj več (seveda, zadaj ni nič drajsalo), ročna je mela hoda čez 10 zobkov - resda pa bremza ni prijela skor nič. Zapeljem rikverc, pritisnem bremzo 1, 2, 3 krat- že prijemlje. OK, pelje še vedno fino. Danes zjutraj spet rikverc, bremza in ... k...c. Ročna ma spet sam 5 zobkov hoda, občutek pa, ko da se kolesa zadaj sploh ne vrtijo. Šponar spet preveč špona.
Kaj je še za nardit?
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Re: Samodejna napenjalca bobnastih zavor

Odgovor Avtor: aleks » 02. Avgust 2019, 07:53

Evo da poročam nadaljevanje, kaj se dogaja: zadeva se je malo unesla sama od sebe. Ročna še vedno grabi že po dveh ali treh klikih, in ob vlažnih zavorah se mi še vedno zdi da pakne malo bremzajo same od sebe. Ko se zavore osušijo pa popusti. Očitno sem nabavil take pakne ki se malo dlje ulegajo. Avto je bil včeraj na tehničnem, in zavorna tehtnica je pokazala nekaj razlike. Vendar je preglednik rekel da je to običajno pri komplet novih oblogah, in da se bo gotovo še malo uneslo čez kakih 400-500 km. Zavorna sila je kljub malo razlike levo/desno v okviru dovoljenega, in da je zadovoljen, ker "bremze primejo ko pes". Avto je kar pognalo iz valjev, ko je močno stisnil pedal. Tudi pri preizkusu ročne.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost