Mal po cesti, mal ne po njej

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 305
Kraj: Šentjur

Mal po cesti, mal ne po njej

Odgovor Avtor: zokster » 25. Oktober 2019, 05:49

Za soboto, 26. 10. 2019, potekajo dogovori, da bi se šli mal zapeljat po hribih okol Trojan. Plan je, da se starta dopoldne, se za južno nekje ustavimo na sončku pa vržemo kake čevape na rešetko, pol pa naprej oziroma domov. Konkretne informacije sledijo danes.

By Nebivedu: popravljen datum
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3555
Kraj: Trbowle

Re: Mal po cesti, mal ne po njej

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. Oktober 2019, 08:20

Usaxv, načeloma majo fantje plan udarit pot iz trojan proti rečici...

Jaz se še dogovarjam doma, kako in kaj.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4613
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 25. Oktober 2019, 08:46

Jst sm zraven, da mal tace pretegnem kozi.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 782
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 25. Oktober 2019, 09:44

bi me znalo pritegniti. načeloma za.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 25. Oktober 2019, 10:02

Ka recemo, da se mal pred deveto dopoldne dobimo na trojanah na kavi? Pa nardimo plan za naprej?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6226
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Oktober 2019, 10:35

Čez en mesec? Al si se zatipkal v datumu. Napisano imaš namreč 26.11.2019

Jaz avta še nimam zrihrtanega. Naslednji teden dobim nov most, tako da imam še navadne letne gume gor. AT in zaščita pridejo, ko bo most zamenjan.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 25. Oktober 2019, 10:40

Uuuu....res je. Pravi datum je 26. 10.

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 90

Odgovor Avtor: simon1977 » 25. Oktober 2019, 11:03

fak...js pa z kolegi in T3 syncro ravno jutri nad Idrijsko hribovje...
next time

Bost
Uporabnik foruma
Prispevki: 30

Odgovor Avtor: Bost » 25. Oktober 2019, 12:10

zokster napisal/-a:
25. Oktober 2019, 05:49
Za soboto, 26. 11. 2019, potekajo dogovori, da bi se šli mal zapeljat po hribih okol Trojan. Plan je, da se starta dopoldne, se za južno nekje ustavimo na sončku pa vržemo kake čevape na rešetko, pol pa naprej oziroma domov. Konkretne informacije sledijo danes.
Kako resna stvar, prevozna z zimskimi gumami? (Fori 2.0), AT pridejo naslednje leto... (koliko zimske gume "zaostajajo" za AT gumami (npr Yokohama g0015))
Sicer bo kar težko izvedljivo, ampak enkrat se bomo mogli tud v živo spoznat :)

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 25. Oktober 2019, 12:24

Absolutno prevozno.

Pri zimakih je treba bit na kamenj bolj previden kot pri at, pa ni se ravno varno po terenu vozt z znizanim pritiskom. Na makafamu nisem opazu drasticne razlike. V blatu in na zemlji se pa konkretno pozna. Prej sem mel gy ug performance, zdaj pa g015.

Ceprav je bla, moram prznat, z zimskimi gumami po terenu voznja bistveno bolj zabavna, ker je boo vec odnasanja in kppanja, bom raje ostal na at.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 25. Oktober 2019, 12:25

Sej pri Ljubecni sem nasel se en glinokop. Sicer je mal bolj ravninski, ampak presneto velik. Pa nobene table ni, ce gres na zadnjem vhodu not. Tako da bo treba ob primerni vlaznosti tam mal kak krog nardit.

Bost
Uporabnik foruma
Prispevki: 30

Odgovor Avtor: Bost » 25. Oktober 2019, 12:40

zokster napisal/-a:
25. Oktober 2019, 12:24
Pri zimakih je treba bit na kamenj bolj previden kot pri at, pa ni se ravno varno po terenu vozt z znizanim pritiskom.
Kok znižanim? jst spustim na 1.9 bar pa je že čist jajčasta (michelin alpin, stara 2, 3 leta)

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4613
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 25. Oktober 2019, 14:17

Glinokop dodaj v program.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 433
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 25. Oktober 2019, 15:57

Ker smo dans na šihtu raztur naredl, ne bo treba jutri na šiht ........... tako mislim da bom prišel na kavco ter potem po programu :smey :vctry
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3555
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. Oktober 2019, 18:29

Mene je zokster pocukal za rokav na facebooku pa sem se zagrel kot termoakumulacijska peč. Resnica pa je, da nimam ne časa ne avta za to. Slednje je sicer že bilo napol zmenjeno, saj bi avto lahko zamenjal z bratom (Outback <-> WRX) in potem z OBjem tam strašil :thup

Dejstvo je da te ceste ki sem jih takrat opisal sicer točno vem kje so in kako so speljane. Ampak nazadnje sem bil tam pred 10 in več leti, kar pomeni da trenutnega stanja ne vem. Je pa tudi res, da kjerkoli se zgodi, da je čez cesto/na cesti neka neprehodna/neprevozna prepreka se da najdit dokaj hitro pot okoli, v določenih primerih celo takšno da je isto makadamska :thup

Je pa tako. Vem pa tudi za par obvozov teh cest, kjer pa je teren defenitivno bolj zahteven. Sicer z Klemzovo dvignjeno kozo bi se verjento peljal tam brez vsakega problema. Ampak vprašanje pa je, če navaden Outback tam zleze skozi. Vprašanje ki se mi poraja so vstopni koti v določene dele cest ter velikost posameznih balvanov, ki so ponekje precejšni. Druga stvar so hudourniške gozdne ceste, ki jih domačini koristijo kot bljižnice do prve gostilne :haha

Ampak vse to je kako uro ali dve vožnje z APN-om od našega fotra tja pod Mrzlico in Kalom. Vse to bom šel en dan preverit in če je to to, se dobimo pa gremo. Mene brat že dlje časa nagovarja da bi šla malce v hosto nekam probat do kam pride OB. Tokrat se ne more pridružit ampak je bil tako navdušen da mi je bil pripravljen posodit OB-ja da grem preverit te fure in greva magari potem enkrat midva skupaj prefurat te ceste. (sicer to pomeni da mu moram dat jaz WRX-o, pa vem da rad zelo hitro vozi, ampak vseeno)

Te ceste načeloma nimajo tabel ali ramp ipd...to so ceste, ki jih vaška skupnost še ni uspela oblečt v asfalt ker je premalo pretočnosti na teh cestah da bi se to splačalo. Zaradi razgibanosti terena pa so marsikje prav toliko zahtevne da z sprednjim/zadnjim pogonom več ne gre. Domačini imajo itak večina nekaj na 4x4 in se ne sekirajo.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost