AfterCorona Offcesta 202?

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6736
Kraj: Črnuče

AfterCorona Offcesta 202?

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. Marec 2020, 22:37

Zdej k smo omejeni (bomo od 30.3.2020 naprej) samo na občine, se lahko malo menmo in tudi zmenimo kje bo piknik in vožnja, ko bo konec te norosti s koronavirusom. Pa da sestavimo eno tako orenk varianto, lahko tudi za več dni.

En tak predlog je zadnjič padel; Prečkanje cele Slovenije, od madžarske meje pa do morja, samo po makadamih. Lahko tudi s kakim ovinkom zraven, da se recimo namesto v ravni linijo zapelje še skozi Kočevski gozd, mimo Snežnika ali na drugi strani mimo kakih Železnikov. Sicer nebi trajal samo en dan, ampak verjetno več. Potem pa lahko več sodelujočih naredi traso vsak na svojem "osvobojenem ozemlju" in jo združimo skupaj.

Predloge na plan!

Brez kreganja tipa, to se sme in to se ne sme. Poste s kregarijo bomo brisal.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3349

Re: Offcesta 2020

Odgovor Avtor: NoFEAR » 30. Marec 2020, 00:38

Predlagam, da se naslov popravi v "Aftercorona offcesta". :-P

Če bo čas, se udeležim. :thup

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Re: AfterCorona Offcesta 202?

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Marec 2020, 01:03

Popravljeno. :twisted:
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Marec 2020, 01:09

12 let nazaj so šli Landroveraši usekat ravno linijo od Hodoša do Sečovelj:
Slo verzija: http://www.landrover-klub.si/60-let-land-roverja
Angleška verzija: http://www.landrover-klub.si/precenje-slo-2008

Dimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Dimen » 30. Marec 2020, 09:15

2017 sem odpeljal direktno iz LJ - KP
Če kdo rabi gpx naj napiše na zs

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1171
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 30. Marec 2020, 09:55

Dbest, sem zraven, komot štart pri Hodoškem jezeru, men je to zlo blizu :)
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3906
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Marec 2020, 12:58

Dimen napisal/-a:
30. Marec 2020, 09:15
Zdej sem pogledal še vse tvoje filmčke na kanalu, no par sem jih že prej, ko si jih objavljal na forum v raznih temah.
Noro dobr, vidim da se z motorji lotite vsega in to brez strahu če motor kdaj pade na bok :thup

Sem par kar grdih padcev na terenu opazil vmes. Ste kar ekipa s frendi.

Me takole takoj mal zasrbi, da bi spet nazaj mel motor pa piču takole kam.
Ampak pol spet večne debate....ki so za kdaj ob pivu.

Takele špure čez celo Slovenijo bi bile kar nore, sploh če bi vsak domačin znal pokazat zanimivejše poti skozi drn/strn.
Slovenija je noro lepa in marsikaj je za videt v njej.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1102
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 31. Marec 2020, 07:55

Jaz znam sam od Ribnice proti Kolpi. Vse legalno, s tem da ni 100% makadam, je treba sem in tja nardit kak ovinek po tlakovanih cestah (baje je to možno izvest že od Iga, pa čisto dol do Kolpe, pa skor 0% asfalta, skor vse skozi gozd, sam ne vem trase). od LJ do Ribnce mi je mal uganka. Znam recimo v 90° od cca od Jeprce do Horjula in še mal naprej, sam to ni v pravo smer za Notranjsko. Prit iz LJ ven po offcesti je kr izziv, ajd da je vsaj na približno legalno. Lahko bi mal raziskal in nardil en roadbook (jaz žal ne vem kako se to najbolj enostavno nardi, če ma kdo kak tutorial za simpl način, se pripopročam). Ali pa več takih, pa nardimo eno knjižnico, recimo members only, in jo shranimo kje na forumu. Sicer je pa zanimiva Rupnikova linija, mensezdi je celo na wikiloc-u.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 483
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 31. Marec 2020, 09:23

Predlagam, da se nardi okvirna trasa, dolocijo kraji, ki se bojo preckal, pa na podlagi tistga zrisemo potem naprej.

Ampak tu bi jz, ceprav kr offroader, apeliral na vse sestavljalce, da se razmislja tudi o voznikih vozil z wrx in sti oznakama. Namrec tisti se mi ponavad na kakem makadamu kr mal smilijo.

Lahko se nsrdi tako, da majo sportaki asfalt traso, pa nam offroaderjem na zakljucnih tockah ze tacas vecerjo prpravijo. Hahahaha
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Dimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Dimen » 31. Marec 2020, 09:35

BackW00d napisal/-a:
30. Marec 2020, 12:58
Dimen napisal/-a:
30. Marec 2020, 09:15
Zdej sem pogledal še vse tvoje filmčke na kanalu, ......
Smo kar uigrana in kompatibilna ekipa. Padci sicer so, sam brez večjih posledic, ker imamo dobro opremo in se zgodijo pri nizkih brzinah. Jst pravm, da se bolj "zvračamo" kot padamo.

Igorjeva ideja se mi zdi sila zanimiva, spremljam

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 31. Marec 2020, 09:57

zokster napisal/-a:
31. Marec 2020, 09:23
Predlagam, da se nardi okvirna trasa, dolocijo kraji, ki se bojo preckal, pa na podlagi tistga zrisemo potem naprej.

Ampak tu bi jz, ceprav kr offroader, apeliral na vse sestavljalce, da se razmislja tudi o voznikih vozil z wrx in sti oznakama. Namrec tisti se mi ponavad na kakem makadamu kr mal smilijo.

Lahko se nsrdi tako, da majo sportaki asfalt traso, pa nam offroaderjem na zakljucnih tockah ze tacas vecerjo prpravijo. Hahahaha
Komot gredo eni po asfaltu, drugi pa po makadamu, pa se vsi skupaj dobimo na nekih kontrolnih točkah, kjer se bo recimo prespalo.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1102
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 31. Marec 2020, 10:20

Eni makadami so sicer tudi zlahka prevozni v smeri prot kočevskemu rogu. Cesta lepa ravna, gladka, tko da tudi se najdejo gozdni odseki za mal nižje.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 31. Marec 2020, 11:05

Športne zadeve imajo ponavadi rajš asfalt in lepe ovinke, kot pa makadam. Tako da proti kočevju, je potem bolj izbrat cesto iz dvora do kočevja, ker ima kr ene par lepih zavojev, dober asfalt, pa orenk se ga da prtisnt po njej.

Za makadam je pa recimo to (od vasi Krka, na izviru reke Krke, do nekje srede Kočevskega roga): download/file.php?id=4882&mode=view/Hoc ... ri_log.jpg download/file.php?id=4883&mode=view/stari_log_lasce.jpg download/file.php?id=4880&mode=view/lasce_koca.jpg

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4804

Odgovor Avtor: klemz » 31. Marec 2020, 11:58

Nekdo nej nardi GPX pa nekam naloži. Jst sm s kozo najpočasnejši, da vas ne bom žiuciru.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 31. Marec 2020, 12:33

Če se bomo po makadamih vozil, bomo itak prilagajal hitrost najpočasnejšim.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost