STREŠNO OKNO

Subarujev predstavnik razreda SUV
Enduraš
Uporabnik foruma
Prispevki: 27
Kraj: Ljubljana

STREŠNO OKNO

Odgovor Avtor: Enduraš » 29. Marec 2014, 20:01

Zdravo subarujevci. Zanima me, če je kdo imel težave s stršnim oknom. Pri meni se ob zapiranju slišijo čudni zvoki k da se bo kmal vse polomil... Vrjetno bo treba pustit zadevo prmer kr je baje servis tega obup :cr . Vse lepo pozdravljam.

P.S A kdo pozna koga za dvig foresterja (1998) +3cm.

lep pozdrav,
Žiga
Subaru ni avto, subaru so pogoni!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Re: STREŠNO OKNO

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. Marec 2014, 21:18

Pozdravljen.

A namazana vodila strešnega okna so? Je vse očiščeno, da ni smeti napoti?

Za dvig 3cm? A imaš poseden avto, ali bi rad res veliko oddaljenost od tal?
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6615

Odgovor Avtor: gorazd0 » 30. Marec 2014, 00:42

Pri Outbacku/Legacy 1999-2003 je rad drsal en pleh (vzmetno jeklo) ki je odpiral senčilo šibedaha ob odpiranju stekla. Ponavadi je bil malo skrivljen (mojega je skrivil Peter na testni vožnji,ker je na silo odprl senčilo :c ) in zadeva ni lepo tekla.

Ob odpiranju je slišat kot neko lomlenje, da bo šibedah razpadel... klink, klank.. škriip... :cr

Je jeba popravit ker ni lahko dostopno, a se z natančno roko, ogledalcem in finim orodjem da. Pa mal spucat in (primerno) namazat zadevo (bela mast ali kaj podobnega).

Če je to to - bodi nežen in natančen.
Fiat.
Brez panike.

Enduraš
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Enduraš » 30. Marec 2014, 19:37

Ja namazan res ni bil še nikili. Sem danes snel okno in probal kako zadeva deluje brez njega (na you tube je kr neki na to temo) pa je vseen k da bi neki hudo pokal, zdej je pa dokončno odpovedu :cry: V vodilih sem opazil da je eno počeno in se ena stran odpira z zamikom. Glede na to da auto rabim nisem raziskoval naprej. Bom se en vikend vrgu in komplet razdru zadevo pa javm če mi kej rata..

Ja bi ga pa rad dvignu forija za vsaj +3cm ker dostkrat v prostočasni vožni nasedam s trebuhom in zadnjo kljuko po tleh.

Drugač mi pa avto lepo služi in se vedno rad pohvalim da ima že 452k km! :D

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Marec 2014, 21:44

fedre +35cm mislim da ti lahko danci1973 zrihta, pa bo avto višji.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 30. Marec 2014, 22:20

nebivedu napisal/-a:fedre +35cm mislim da ti lahko danci1973 zrihta, pa bo avto višji.
Jaz sem samo našel H&R vzmeti za 35mm dvig za 2004+ Legacy.

Za Foresterja H&R žal nima podobnih zadev...

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2509
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 04. April 2014, 20:11

Mislim da bo imel kmalu karli eno strešno okno za forija 1998, če se ne motim ;)
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Enduraš
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Enduraš » 04. April 2014, 20:20

strojnik005 napisal/-a:Mislim da bo imel kmalu karli eno strešno okno za forija 1998, če se ne motim ;)
Kdo pa je Karli? A mu lahko prosim posreduješ moj kontakt.

LP
žiga

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 05. April 2014, 14:28

Uporabnik z nickom Karel na tem forumu.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4955
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 06. April 2014, 20:41

No od danes naprej je Forester naprodaj po delih tako,da lahko dobiš šibedah brez problema ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Enduraš
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Enduraš » 06. April 2014, 22:02

Živjo Karli. Sem danes na off road seansi (tankovski poligon Vrhnika) dobil tvoje podatke in te pokličem, saj se bliža tudi redni servis za mojega forija. :.sup

LP
Žiga

Enduraš
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Enduraš » 20. April 2014, 00:54

Ekola Borci iz foruma. Karli je zrihtu šibedah in dela kot 'urca'. Umes poleg rednega servisa je bila dagnosticirana mal večja nevšečnost (pregniti most, fuč karter) pa bomo tut to zrihtal da bo šou fori brez problema proti 500k km. :thup
LP
Žiga

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2509
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 20. April 2014, 09:48

No vidiš :.sup
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 306

Odgovor Avtor: ORLY » 01. April 2020, 18:05

Če ima kdo probleme z delovanjem strešnega okna-pogon enkrat dela enkrat ne ali pa sploh ne, je najverjetneje problem v motorčku. Sploh če stikalo in rele pod headlinerjem škloca, so skoraj ziher krtačke na pogonskem motorčku.
Moja izkušnja:
Fotk žal nimam, je blo drugih brig dovolj :facepalm
Nekaj mesecev po nakupu legacya se je začelo :annoy ;šibedah odpre, zapret pa noče! Nevihtni oblaki nakazujejo na pošteno poletno ploho. Kaj naj dam dežnik na steho ali kaj??? Forum je bil rešilna bilka, ki svetuje zapiranje ročno z inbus ključem iz kabine direkt na motorčku. Zaprem in skozi zaprt šibedah spremljam deževje :clap Nekaj mesecev sem vozil s sabo ključ za ročno zapiranje, potem pa je prišel čas, da se to odpravi.
S pomočjo pajdaša (hvala Schudr :hndshk ) sva odmontirala motorček. Ni veliko dela, zadnji del headlinerja odmontiraš, nekaj vijakov in motorček pade v roke.
Že prej sem nabavil silikonsko mast in krtačke za ventilator hladilnika, ki jih je bilo treba konkretno pobrusit, da pašejo v ležišče.Še bližje bi bile krtačke za airsoft puške samo 2 tedna čakat se mi ni dalo. Vse sestaviva in DELA :sm . Sčistim še drenažne cevčice, ki se končajo v sprednjih kolotekih(za celo lopato iglic, listja in zemlje. :wtf
Strošek: 18€ :vctry , pijača in hrana je bla doma, drugače bi bilo to precej drag podvig :sm
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 01. April 2020, 20:59

Bratu je isto hecalo. Greva iz ljubljane, hvalima kako top je imet strešno okno, ga odpreva. Prideva na avtocesto in ta budala se noče zapret....topšit filing vozit eno uro proti deževju z odprtim šibedahom pri nekih 130km/h. Pol se je na random enkrat ko sem probal spet normalno zaprlo :D

Jaz sem bil ziher da so to premal namazana in slabo očiščena vodila, ampak očitno je hudič v krtačkah, kar bi bilo logično glede na to da enkrat dela enkrat ne.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: tadej89 in 1 gost