Tesnilo za hladilni sistem

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 712
Kraj: Logatec
Kontakt:

Tesnilo za hladilni sistem

Odgovor Avtor: Grizliboy » 05. Oktober 2020, 19:32

Živjo znalci. 8-)

Zanima me če razne tesnilne tekočine za hladilni sistem sploh imajo kaj haska pri naših subijih ali je to zgolj znanstvena fantastika in nateg ?? Ter naredijo več škode v hladilnem sistemu oz. posledično tudi v mašini (vkolikor teče voda v bate ....) ?

Npr. Petrol Sealant Plus ......
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3798
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Tesnilo za hladilni sistem

Odgovor Avtor: danci1973 » 05. Oktober 2020, 21:02

Subaru USA za nekatere motorje ob vsaki menjavi hladilne 'predpisuje' dodatek 'Subaru Coolant Conditioner':
https://images-na.ssl-images-amazon.com ... SY606_.jpg Ki pa je v bistvu samo re-brandan Holts Radweld:
https://www.holtsauto.com/holts/wp-cont ... 95x640.png Če kaj koristi, ne vem, a kakšne blazne škode najbrž ne naredi...

https://www.scoobyenthusiast.com/subaru ... 35071.html

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 132

Odgovor Avtor: reklamar » 05. Oktober 2020, 21:08

Ce je samo hladilnik za menjavo, raje menjaj.
Jaz sem to v enem avtu nalil (sicer nas proizvod), pa ne bi tega se enkrat imel v avtu, je bilo vse zapacano - npr v ekspanzijski se je kar nek mulj naredil...

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 632
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 05. Oktober 2020, 22:09

Če avto dela pravilno ne rabi nobene tesnilne tekočine.
Če pa kaj pušča, je bolje odpraviti napako, kot pa to zlivati noter, ker lahko narediš več škode kot koristi.

No razen če misliš dat avto v kakšnem letu ali dveh na odpad, potem pa po mili volji. ;)
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4190
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. Oktober 2020, 23:26

Jaz sem je*** ježa s to maso blesavo...jo je prejšnji lastnik nalil v puntakla ki sem ga mel, nato pa mi je zapacalo pečko v kabini in avto ni grel če ni bilo vsaj 3000 obratov ali več.

Takrat sem se pol vozil v drugi čez mesto z 4000 obrati ker drugače sem se tresel od mraza.
Seveda pečka je sicer stala manj kot 40€ vendar je 3 ure dela da daš armaturko ven. In valda potem ko jo daš nazaj noter si pridelaš enih 150 čričkov in škržatov da maš pol celo leto filing da si na morju pod borovci :thup

Uglavnem, menjaj hladilnik/pečko....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 06. Oktober 2020, 15:17

Hladilnik je bil menjan že drugič od kar je avto v mojem lastništvu. Ni vidit, da bi kje tekla tekočina ko avto stoji. Edino če puščajo cevi samo pod pritiskom. Po vsej verjetnosti gre skozi mašino in v avspuh (sedaj v bolj mrzlih jutrih se lepo vidi dim zadaj, vendar v nekih subaru normalnih količinah nič gromozanskega zaenkrat).
Antifris ali destilirano vodo dolivam v hladilnik po cca pol litra na teden. V vodi ni oljnih madežev / na merilni palici nivoja olja/dolivnem pokrovčku ni "bele usedline". Po dolitju tekočine in pri odprtem pokrovčku na radijatorju - če vžgem avto in dodam gas poriva vodo iz hladilnika.
Ko je počila cevka spodaj (dve kratki sta skupaj, predvidevam da pri grelcu ???) se jo je skrajšalo in nataknilo nazaj in ni vidit, da bi pušalo.
Mehanik pravi da je spodaj suha mašina, če odštejem volansko letev.

1.- ali se dobijo silikonske cevi za 2003-2009 bl/bp generacijo - komplet vse ?
2.- koliko vode mora biti v espanzijski posodi ?

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 132

Odgovor Avtor: reklamar » 06. Oktober 2020, 16:26

Glede ekspanzije imas oznako min-max cca 15 cm od spodaj navzgor.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2080
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 06. Oktober 2020, 20:02

Antifriz bi mogu zavohat, če ti pušča, ima zelo specifičen sladek vonj.

Teb pomoje pušča glava, kok so trde cevi po cca 20km?

Silikonske cevi dvomim da bojo rešile problem, glede na pol litra na teden. Meni v enem letu ni zmanjkalo 1ml tekočine, tok tok ;P
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 06. Oktober 2020, 20:22

Cevi so po dobrih 40 kilometrih mehke, normalno vroče. Brez napihnjenosti zaradi pritiska (no, vsaj pri moji penzijonistični vožnji).
Je pa espanzijska posoda vedno prazna, tudi če jo dolijem skupaj s hladilnikom. :shock: :shock: :th

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. Oktober 2020, 23:17

Ekspanzija med vožnjo se nebi smela spraznit...

Hladilni sistem ko se ohlaja vleče vodo iz ekspanzije nazaj v hladilni sistem.

Če bi te hecal čep bi načeloma voda rinla iz hladilnika v ekspanzijsko posodo do te mere da bi bila polna do vrha.

Ali je razlika v količini porabljene vode glede na režim vožnje. Če ga bolj tiščiš in držiš v višjih obratih ti kaj bolj vodo žre?

Maš plin v avtu?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3798
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 07. Oktober 2020, 08:51

Čep hladilnika je dober?

Se pravi:
  • pri vročem motorju drži predviden pritisk (0.9 / 1.0 / 1.1 bar)?
  • pri ohlajanju, ko bi naj sistem tekočino vlekel iz raztezne posode, tesni in ne spušča v sistem zraka?
V obeh primerih se lahko po nekaj voznih ciklih 'zgodi' prazna posoda in premalo hladilne tekočine...

Preveri še, da cevka v raztezni posodi gre do dna posode in da ni kje vmes luknjasta ali počena, ker sicer bo pri ohlajanju namesto tekočine sistem potegnil zrak.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 07. Oktober 2020, 10:18

Kolikor sem gledal v espanzijsko, ko sem dolival tekočino, je cevka do konca. Čep sem kupil novega skupaj s hladilnikom.

Bom preveril čep in espanzijsko cevko kako kaže.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2080
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 07. Oktober 2020, 13:17

Tekočina nekam gre v vsakem primeru. daj ti dobro poglej kje ti pušča. pa če imaš samo destilirano vodo, kar predvidevam da jo imaš, se ta takoj posuši in ne vidiš kje teče ven, če jo to nekje nad motorjem, antifriz se pa ne posuši tako hitro, pa še masten je.
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 07. Oktober 2020, 14:26

BackW00d napisal/-a:
06. Oktober 2020, 23:17
Maš plin v avtu?
Aja, pozabil napisat. Ne, nimam. Takrat nisem imel dovolj financ, tako je tudi to na stand by modu. :annoy :annoy

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 07. Oktober 2020, 14:44

Namreč, plinski sistemi v večini kradejo toplo vodo motorju in jo uprabljajo za uparjat tekoči petrolejev plin v plinsko fazo.
Tam je ponavadi "ventiquattromilla" objemk, ki tisto sračje gnezdo od cevi vežejo med motor, kabino in uparjalnik.
Da ne govorim da je tam še nek "ventil" ki preprečuje topli vodi vstop v kabino, da poleti voda po nepotrebnem pasivno ne greje kabine.

Voda mora nekam it, ali v obliki pare ali v obliki flekov pod avtom. To boš moral najdit.
Najtežje (in najmanj zaželjeno) je najdit paro v izpuhu, tisto ziher ni kul :D

Na mestu držiš 3.5-4kRPM in gledaš kaj se dogaja.....če kje ven rine. Glede na to da ima ta avto elektronski gaz boš moral kolega povabit na pivo da ti bo gaz držal :thup :-pivo

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost