Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8750
Pridružen: 22. April 2006, 16:08
Kraj: Črnuče

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Februar 2018, 18:15

strumf666
menjam za tvojega avtomatika mojega 2006 letnika z ročnim menjalnikom (vsa oprema (tudi navigacija) in usnje) ključ za ključ.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

DolencM
Uporabnik foruma
Prispevki: 198
Pridružen: 18. September 2011, 22:25

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: DolencM » 03. Februar 2018, 19:24

nebivedu napisal/-a:
03. Februar 2018, 18:13
subaru ima v outbacku 2015 letnik 9 stopenjski avtomatski menjalnik (v bistvu CVT z 9 prestavami predefiniranimi).
No, saj tu pridemo do točke, kjer se vprašamo kaj je konceptualna razlika med 8 in več stopnjskimi menjalniki ali pa CVT? Saj 9 stopenj v klasičnem (s pretvornikom momenta) avtomatiku že predstavlja nek ''CVT'' menjalnik (po delovanju: vedno v idealni prestavi, zvezno pospeševanje idt.) in postavlja pod vprašanj smiselnost kompleksnejše zasnove napram malo več izgubam pri CVT izvedbi zaradi verige.
Drugače pa zašli s teme...za nami so najobilnejše padavine to zimo po nižinah, slik s subaruji v snegu pa nikjer...mar smo vsi samo še oboževalci, vozimo pa renoje? :D

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8750
Pridružen: 22. April 2006, 16:08
Kraj: Črnuče

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Februar 2018, 19:35

Moj subaru na žalost stoji pod nadstreškom z veliko luknjo v boku. Imam ogledanega drugega, ampak z lastnikom nisva na isti valovni dolžini, tako da bom počakal do pomladi. Takrat bo njegov čas manj vreden. :twisted:
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1324
Pridružen: 14. December 2013, 10:41
Kraj: Goričko
Kontakt:

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: Kristijan » 03. Februar 2018, 20:05

Jaz bi nalepil sliko s snega, pa ga nažalost v prekmurju nimamo 0 ...
Brez Subaruja trenutno - na petrolu me še komi poznajo ...

DolencM
Uporabnik foruma
Prispevki: 198
Pridružen: 18. September 2011, 22:25

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: DolencM » 03. Februar 2018, 20:21

Kristijan napisal/-a:
03. Februar 2018, 20:05
Jaz bi nalepil sliko s snega, pa ga nažalost v prekmurju nimamo 0 ...
Okolica Postojne...pol metra :) (uradna meritev ARSO zjutraj ob 7h je 37cm, čez dan ga je še 10cm vrglo)

Uporabniški avatar
galimim
Uporabnik foruma
Prispevki: 555
Pridružen: 23. Maj 2006, 22:26
Kraj: Grosuplje okolica-na hribu pod cerkvico

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: galimim » 03. Februar 2018, 20:56

Okolica Grosuplja 65cm merjeno okol 12 :smly ampak so bli pridni in je blo spluženo že dopoldne
Ex Renault Twingo, Toyota Corrola 1.4VVT 2004
Subaru XV 1.6 2021


Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 4127
Pridružen: 17. Julij 2007, 20:04
Kraj: Krško

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: strumf666 » 03. Februar 2018, 22:11

nebivedu napisal/-a:
03. Februar 2018, 18:15
strumf666
menjam za tvojega avtomatika mojega 2006 letnika z ročnim menjalnikom (vsa oprema (tudi navigacija) in usnje) ključ za ključ.
Z menjavo ne bo nič, ker sem vsem pripombam navkljub zadovoljen z avtom :)
Bi bilo pa verjetno smiselno večina objav o menjalnikih prestavil v namensko temo ali klepetelnico?

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 487
Pridružen: 31. Januar 2017, 11:15

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: Schudr » 04. Februar 2018, 10:31

Kdo bo to odmetval? :)


received_10155988828082086.jpeg
received_10155988827642086.jpeg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
#Forester 02'
#Forester S-Turbo 99'
#Outback H6 04'
#3POverland

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8750
Pridružen: 22. April 2006, 16:08
Kraj: Črnuče

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: nebivedu » 04. Februar 2018, 11:48

Noben. Odpelješ se in je to to. Če hoče kdo imet spucano, naj pa kr sam premetava tist sneg.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2527
Pridružen: 03. Maj 2006, 22:16
Kraj: Vrhnika

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: msenjur » 04. Februar 2018, 20:48

jest mam neki slikc, sam tole dodajanje je obupno na tem forumu. a ne more forum sam zmanjsat slike na ustrezno velikost? kater gsm sploh se dela tok mejhne slike, da grejo na forum brez zmanjsevanja?

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2527
Pridružen: 03. Maj 2006, 22:16
Kraj: Vrhnika

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: msenjur » 04. Februar 2018, 21:01

https://1drv.ms/a/s!AnDAue883blzyyWZdtsJsh8HjQS_

upam da tole deluje...

zgodba je taka, da smo hotl it sam se peljat, jest pa ena vitarca, pa smo naredil 5m v cel sneg in obstali. takrat pa pridejo za nami tile 4-5 terencev in smo se jim pridruzili... taprvi je "pluzil" pol sm bil pa ze jest, in morem rect da je slo presentljivo dobro za osebno vozilo kot so terencarji poimenovali. vitarca je mela skoz probleme, ampak so krive slabe gume, tako da ji bomo dal se eno moznost ob priliki. :)

smo se pa vozili cca 8km po nespluzeni cestu cca 2 uri.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 4469
Pridružen: 05. Januar 2007, 14:25
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. Februar 2018, 21:32

msenjur napisal/-a:
04. Februar 2018, 20:48
jest mam neki slikc, sam tole dodajanje je obupno na tem forumu. a ne more forum sam zmanjsat slike na ustrezno velikost? kater gsm sploh se dela tok mejhne slike, da grejo na forum brez zmanjsevanja?
Velike slike zavzamejo veliko prostora, prostor pa stane...
msenjur napisal/-a:
04. Februar 2018, 21:01
https://1drv.ms/a/s!AnDAue883blzyyWZdtsJsh8HjQS_

upam da tole deluje...
onedrive.png
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2527
Pridružen: 03. Maj 2006, 22:16
Kraj: Vrhnika

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: msenjur » 04. Februar 2018, 21:53

ja, to cist razumem... sam da bi sam zmanjsal fotke, bi bilo super.

a tole dela?

https://1drv.ms/a/s!AnDAue883blzyyWZdtsJsh8HjQS_

mem javlja da je pri njih neki marobe

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2527
Pridružen: 03. Maj 2006, 22:16
Kraj: Vrhnika

Re: Vseen se grem pelat... Zima 2017/2018

Odgovor Avtor: msenjur » 04. Februar 2018, 23:01


Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov