Vgradnja avtoplina FAQ

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 5059
Pridružen: 21. April 2006, 07:52
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 20. Januar 2007, 19:04

galimim napisal/-a:Ma ne mene sprašvt. Fotr pravi da ugrajujejo iste sisteme kokr so v Bi-Fuel modelih. Pa baje ne bo Kržič tega delu ampak eni iz italije k so v tem že neki časa.
Kržič pa avtov plin,dejte no pa še italijani povrh-groza :? :roll:
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
gozdarček
Uporabnik foruma
Prispevki: 329
Pridružen: 08. Maj 2006, 10:38
Kraj: Tuhinj

Odgovor Avtor: gozdarček » 15. Maj 2007, 07:57

No danes zjutraj sem gozdarčka odložil pri dveh mojstrih v Lj, več o ceni obnašanju porabi in ostalo pa sledi ko bo brbotal na plin.

Ko bomo vedeli kaj več bomo pa pametval. Lahko povem da modela mirno predelujeta turbače, največ volvote, sta pa nad subaruji navdušena in veljajo za ene bolj prijaznih avtomobilov za predelavo. Tudi turbina ni ovira zanju, čeprav se na forumih govori drugače.

Torej poročilo sledi
ko bi bil vedež ne bil bi revež
LP DARC

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 583
Pridružen: 02. Maj 2006, 23:59
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 15. Maj 2007, 09:38

No, tole me pa prou zanima. Napiši kakšno podrobnejše poročilo, ko bo vse skupaj vgrajeno. Tudi okvirno ceno celotne vgradnje.
Subaru, love it or leave it.

subidu

Odgovor Avtor: subidu » 15. Maj 2007, 09:49

karel napisal/-a:
galimim napisal/-a:Ma ne mene sprašvt. Fotr pravi da ugrajujejo iste sisteme kokr so v Bi-Fuel modelih. Pa baje ne bo Kržič tega delu ampak eni iz italije k so v tem že neki časa.
Kržič pa avtov plin,dejte no pa še italijani povrh-groza :? :roll:
Ne vem glede kvalitete vgradnje, vendar ima tisti perla beli legi na IS italijansko vgradnjo, z vsemi ustreznimi a-testi in je mnogo bolj elegantno rešena kot nemška različica. Slednjo ima kolega na Outbacku in ima dodatno zvrtano luknjo za plin, to je še en dodatni tank poleg obstoječega s svojim lastnim pokrovčkom, ki je viden na karoseriji. Italijani so to mnogo bolj elegantno rešili in navrtali ter speljali napeljavo znotraj že obstoječega tanka, kjer je skrit tudi nastavek za točenje plina. Na zunanji vidni karoseriji ni torej nobenih posegov, tako da veš, da gre za bi-fuel, šele ko odpreš tank oz. tla v prtljažniku.

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 583
Pridružen: 02. Maj 2006, 23:59
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 15. Maj 2007, 10:17

Kar se tiče rešitve glede dodatnega pokrovčka, se tudi meni osebno zdi najelegantnejša rešitev z dodatno odprtino pod obstoječim pokrovom tanka ter uporaba nastavka. Vseeno pa se mi zdi, da imajo Nemci pri novejših verzijah BiFuel enako rešitev.

Tisti dodatni črni pokrovčki za plin res nekak ne pašejo na odbijač ali zadnji bok vozila, če se jih da tako elegantno skrit.
Subaru, love it or leave it.

Uporabniški avatar
gozdarček
Uporabnik foruma
Prispevki: 329
Pridružen: 08. Maj 2006, 10:38
Kraj: Tuhinj

Odgovor Avtor: gozdarček » 15. Maj 2007, 15:04

Original vgradnja v subaruje poteka v italiji in sicer v Landi Renzo fabriki ki jo je izbral subaru, zakaj? ''samo nebo zna'', glede na to da ne slovijo po najboljšem sistemu, vsi bi-fuel subaruji naj bi bili zmontirani na istem mestu (baje)

glede tanka oziroma mesta tankanja pa je le to v direktni povezavi z voljo vgraditelja in premosorazmerno prijateljstvu z vgraditeljem, no ja seveda tudi od sitnosti kupca

bom poročal ko dvignem avto
ko bi bil vedež ne bil bi revež
LP DARC

Uporabniški avatar
gozdarček
Uporabnik foruma
Prispevki: 329
Pridružen: 08. Maj 2006, 10:38
Kraj: Tuhinj

Odgovor Avtor: gozdarček » 17. Maj 2007, 07:51

No prvi vtisi so super, mogoče na plinu po mojem prvem občutku clo lepš laufa kot na benzu.
S skrivanjem tankalnice se seveda da, je pa pri subijih mal bolj zoprna ker je dvojni pleh kar ni nepremagljiva ovira, pr men sta bla pa še šraufa zapečena in po dveh urah jebade sta me majstra klicala če bi me zlo motil da je tankalnica na odbijaču. Glede na to da je odbijač črn je tankalnica skorajda nevidna pa še podalška tako ne rabim.
Sicer se moram po 2000 km-jih še tam oglasit da še enkrat nardita kalibracijo in preverita nastavitve, če se ne bom oglasil že prej ker je pod štandagasom mašina vsake 30-40 sekund kakšno sekundo malce nemirna kar naj ne bi bil problem poštimat (je pa to čutiti tud na benzu ampak dost manj) kar je znano, da na plin se napakice dosti bolj poznajo

Majstri so OK, res modeli, in vse je bilo kot smo se domenili.
V torek zjutraj sem ga odložil in včeraj po šihtu vzdignu zrihtanga.

Glede porabe moram it kestle napolniti da vidmo kako je s tem.

Sistem je sekvenčni, vbrizg na posamezen cilinder. Avto preklop na plin ko je segret na 30 C, in ko gredo obrati nad 1500 pod pogojem da ne pritiskaš gasa. Torej nad 1500 spustiš gas in se že voziš na plin.
Preklopa če se še tako trudim ne čutim. Na plin sem se pa vozil po cca 1,5Km po štartu.
Modeloma je ratal tak sistem dat celo na fergazar mašino je pa velik jebe okol tega in improvizacije dela pa.

Ko sem ravno dvigoval avto sta bla modela zakopana v novo 745-ko in sem se hitr potolažu da če znata tist uštimat mora da je moj k pušlc.

sej vem, cena je 1300 in mislim da za turbake ni kaj dost razlike, kot sem rekel ne moreta prehvalt subaru mašin in amerikancev posebej cherokeeja glede predelave.

Tko da fantje če delate velik Km kr v šparovček začet metat, zdej se vsak plehek pozna v šparovcu. Tist k dela 40K Km/leto lahko kar takoj kredit vzame in ga plačuje iz mesečne razlike v porabi.

Tolk za enkrat, če koga zanima kaj več da ne bomo delal reklam kar na ZS, gore tebe bo zihr zanimal.
ko bi bil vedež ne bil bi revež
LP DARC

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 17. Maj 2007, 08:10

Kul :fewefw

Uporabniški avatar
snetaskira
Uporabnik foruma
Prispevki: 56
Pridružen: 06. September 2006, 22:06
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: snetaskira » 19. Maj 2007, 23:22

Končno tudi v mojem Foresterju kurim plin!

Izkušnje so podobne vsem ostalim, ki so že prešli na alternativni pogon. Vsi že poznamo prednosti in slabosti, zato tokrat pošiljam le nekaj fotk ter golih informacij o vgradnji.

Vgrajeni sistem je BRC (www.brc.it). Vgrajen je bil pri Maruclju na Intersevisu in naj bi bil edini sistem, ki ga Subaru dovoljuje vgraditi brez izgube garancije.

Tukaj vidimo filter in "plinski" računalnik, spodaj v senci pa še malo uparjalnik.

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... _4_1_1.jpg

Tule je krmiljenje enega para dovoda plina

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... _6_1_1.jpg

tukaj pa še drugi del ter sam dovod v eno sesalno cev.

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... _7_1_1.jpg

Rezervar je seveda toroid namesto rezervnega kolesa, volumen 55 litrov, dovoljeno polnjenje 44 litrov, made in Poland. Vidimo tudi sprej in kompresor za zasilno sanacijo prazne gume.

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... 14_1_1.jpg

Okrog rezervarja je še vedno dovolj prostora za razne drobnarije, zato prtljažni prostor ostaja neokrnjen:

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... 15_1_1.jpg

Točenje plina je zelo domiselno pod vratci bencinskega pokrova.

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... 10_1_1.jpg

Samo priviješ ustrezen nastavek:
Dish za naše, italijanske in nekatere avstrijske pumpe,

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... 11_1_1.jpg

ter ACME za nemške in nekaj ostalih pump po Evopi. Če bo treba, se lahko dokupi tudi še bajonet za Nizozemsko

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... 12_1_1.jpg

V kabini je vgrajena mala konzolica s stikalom ter ledikami za indikacijo stanja. Tale slika kaže, da je plin vkljopljen, rezervar poln ter da avto deluje na plin. Če bi bila desna LED dioda rdeča, pomeni, da avto deluje na bencin.

http://www.subaru-slo.net/userpix/118_P ... _2_1_1.jpg


Prehod iz plina na bencin in obratno je nezaznaven, prav tako nisem zaznal zmanjšanja voznih zmogljivosti (kar pa seveda ne pomeni, da jih ni :D )

Cena za vse skupaj, torej plinski komplet, sprej s kompresorjem, homologacija ter cca. 15 litrov plina v rezervarju je bila skromnih 1850 €.

S prvim rezervarjem sem pokuril cca. 13 l plina na 100 km, kar ustreza bencinski porabi + 10% (kar že itak vemo). In sem že prihranil prvih 19€.... jupiii!! Še 97x natankam plin v Sloveniji, pa sem na svojem.

O ostalih zanimivostih bom pisal sproti.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 20. Maj 2007, 00:10

Preklop pri teh sekvenčnih sistemih (injektor za injektorjem in ne vsi hkrati) z bencina na plin je res neopazen; sem sprobal sam, pri Legacyju BiFuel-u... če ne bi gledal ledic, niti vedu ne bi :D
Srečno vožnjo in čimveč prišparanih evrojev.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
gozdarček
Uporabnik foruma
Prispevki: 329
Pridružen: 08. Maj 2006, 10:38
Kraj: Tuhinj

Odgovor Avtor: gozdarček » 21. Maj 2007, 11:07

No tkole

Slikce bojo ko bojo če bojo
Prvi vtisi glede porabe: cca 200Km zmerne vožnje + 150Km tišajna fejst,
povprečje 11,6 litra/100 in sem vesel k radio

Računam glede na to da sem mel zadnje cajte porabo benza okol 10 normalne vožnje da bo na plinu kar tako nekje kot na benzu, no ja mogoče 0,5l več kar je za moj tošel zmaga čista
ko bi bil vedež ne bil bi revež
LP DARC

bajker
Uporabnik foruma
Prispevki: 157
Pridružen: 03. September 2006, 21:51
Kraj: Hribi

Odgovor Avtor: bajker » 30. Julij 2007, 07:22

Snetasekira, gozdarček, dajta svojo porabo malo pisati, recimo na poraba.com, da bomo lahko primerjali.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 5059
Pridružen: 21. April 2006, 07:52
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 30. Julij 2007, 07:54

Zmeraj bolj me razjeda ta debata o plinu čeprav v svoj avto ga
ne bi vgradil je pa zadeva takšna:
Kot nekateri veste moja boljša polovica raznaša časopis in to počne
že kar 12 ali 13 let in ves čas uporablja dieselna.Trenutno vozi Citoena
ZX-a in je z njim kar zelo zadovoljna vendar pa ima avto že 300k km
prevoženih in mu kompresija močno peša kar niti ni pomembno
pa vendar počasi se bliža zima in težave z vžigom pridejo na plano.
Nabava novejšega vozila ne pride v poštev ker pač finance na dopuščajo
obnova obstoječega motorja je pred zimo nuja cena generalke je okoli
500 do 600 evrov.Še dotatek če nebi ves čas tankali cvička potem je brez
veze imeti dieselna ker je nafta predraga avto pa kuri okoli 7 litrov.
Tako sedaj pa vprašanje;Če se odločim za predelavo enega Legacya
na plin me pride tam nekje okoli tisoč evrov koliko me potem stane
gorivo na prevoženih 100 km,kako je z preklopom na plin če se avto
večino časa ustavlja se pravi da v treh urah prevozi pridližno 100 km.
Kje na našem koncu bi se dalo tankati plin se pravi savinjska z okolico?
Pa še mnogo vprašanj imam,pa še Zx-a bi se znebil in bi pri hiši bili
samo Subaruji :D
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

bajker
Uporabnik foruma
Prispevki: 157
Pridružen: 03. September 2006, 21:51
Kraj: Hribi

Odgovor Avtor: bajker » 30. Julij 2007, 12:16

Evo, plin kurim od lanskega oktobra, prevozil sem enih 25k km in lahko ti povem nekaj takega (poročilo sem obljubil že davno, mea culpa):
- ceno na 100km vidiš lahko tule, torej malo pod 6€, pri tem je treba vedeti to, da ne vpisujem porabe bencina, ker ne vem, kako bi sicer meril porabo plina. Poraba bencina je nekako 50l/5000km pozimi in 50l/10000km poleti, torej je skupna cena malo višja. Poleti je ustrezno manjša, ker hitreje preklopi. To velja za običajno vožnjo, torej nekaj postankov na dan.
- pri pogostem ustavljanju poraba benca verjetno naraste, ker ga za vsak vžig nekaj porabiš, kot rečeno pozimi malo več, je pa res da pri segretem motorju hitro preklopi, a vseeno. Kako točno bo v praksi je težko reči. Za kratke postanke bi bilo verjetno smiselno motor kar pustiti prižgan.
-spisek črpalk na plin je tule, na tvojem koncu torej le v Celju. Petrol obljublja menda 16 črpalk že drugo leto, a ni še nič. Menda imajo neke težave z dovoljenji (vir mobisux).

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 583
Pridružen: 02. Maj 2006, 23:59
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 30. Julij 2007, 12:28

Petrol je 16 črpalk obljubljal že za lansko jesen. V tujini imaš avtoplin skoraj na vsakem vogalu.
Subaru, love it or leave it.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov