Tesnilo za hladilni sistem

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 712
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Tesnilo za hladilni sistem

Odgovor Avtor: Grizliboy » 07. Oktober 2020, 16:23

BackW00d napisal/-a:
07. Oktober 2020, 14:44
Na mestu držiš 3.5-4kRPM in gledaš kaj se dogaja.....če kje ven rine. Glede na to da ima ta avto elektronski gaz boš moral kolega povabit na pivo da ti bo gaz držal :thup :-pivo
:mrgreen: :mrgreen: Kajlo pod gas, ciglo na gas :smly :smly .......... potem pa s premikanjem kajle naprej/nazaj ujet taprave vrtljaje 8-)
Za nagrado za iznajdljivost pa en radler. :innoc :innoc
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3798
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 07. Oktober 2020, 18:09

S čim takim bi si lahko pomagal:

https://i.frog.ink/k8yj4w5e/master-radi ... 163940.627
S tem lahko v hladilnem sistemu ustvariš pritisk, brez da bi moral motor laufat in na manometru vidiš, če pritisk pada. Ker je vse tiho, lahko puščanje včasih tudi slišiš, predvsem pa tekočina ni vroča in se ne posuši prav hitro, kar spet olajša iskanje.

Malo povprašaj, morda najdeš koga v tvoji bližini, ki ima to... Če ne - jaz imam, samo pred vikendom nimam časa, do vikenda pa nam lahko führer Janez prepove premike. ;)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 10. November 2020, 10:32

Eno malo updata.

Zamenjal sem cev v ekspanzijski z silikonsko. Kupil nov čep, neoriginal, istega kot prejšnič. Pa sem videl da se pri obeh guma na vrhu premakne tako da verjetno mim potisne vodo ko se segreje.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 10. November 2020, 12:43

Grizliboy napisal/-a:
10. November 2020, 10:32
Eno malo updata.
Zamenjal sem cev v ekspanzijski z silikonsko. Kupil nov čep, neoriginal, istega kot prejšnič. Pa sem videl da se pri obeh guma na vrhu premakne tako da verjetno mim potisne vodo ko se segreje.
Bom kar samega sebe citiral :smsw :smsw :lolno Na šihtu nisem imel časa do konca napisati. :shock:

V espanzijski posodi sedaj ostane voda, v hladilnik pa moram minimalno doliti.
Očitno bom pa moral kupiti originalni čep, vsaj kolikor sem vaše poste zastopil, to edino deluje 100%.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1233
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 12. November 2020, 08:47

sedež čepa si preveril, smatram. to lahko pošteno nagaja. malo korodirana ali deformirana stična površina, pa misliš da je čep fuč.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 12. November 2020, 13:06

Danes sem pogledal in z dokaj ravno zadevo šel čez sedež čepa na hladilniku in ni bilo videti kakšnih neravnin, kolikor lahko to trdim s svojim nestrokovnim učom. Sam hladilnik je star cca. 7 mesecov.
Na pokrovčku bom probal malo bolj zviti, poravnati ušesi ki držita pokrovček zataknjen. Samo gumo premaknit na sredino in s tolkalom na enih 5-6 mestih naredit vdrtinice v pločevino, katera naj bi držala to gumo pri miru, pa jo očitno ne.
DSC09530.jpg
Številki 1 in 2 - premik gume proti eni strani
zelene puščice - smer premika, vsakič ko se je zašravfalo, je gumo malo potegnilo
rdeče pike - kjer naj bi s tolkalom naredil vdrtine, katere upam, da bodo držale gumo vedno v centru.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov