Vklapljanje ABS enote
Vklapljanje ABS enote
Med zaviranjem ali pa včasih tudi po tem, ko že spustim pedal zavore se po nepotrebnem vklaplja ABS, včasih potem tudi javi napako z lučko na armaturi. Kdo ve kaj bi lahko bilo? Gre ABS proti koncu ali morda kateri od senzorjev?
Diski in plošči so novi, se je pa to tudi s starimi dogajalo še bolj pogosto.
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.
http://www.subaru-slo.net/viewtopic.php ... bs&start=0
Je to ta tema? Bom danes preveril tako kot je napisano.
@JAN: mislim, da imava enako ali podobono okvaro.
Je to ta tema? Bom danes preveril tako kot je napisano.
@JAN: mislim, da imava enako ali podobono okvaro.
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.
ce vama kej pomaga:
kolega je na peugeot 405 mel podoben problem-abs je delal glih k se je njemu zdel...
problem je bil pa v kontaktih, ki so med senzorji in napeljavo do centrale.
se pravi gres pri vsakem kolesu posebej poiskat senzor in sledis zici dokler ne najdes konektorja, ga spucas in s kontakt sprejem zascitis...vola in abs je od takrat dalje delal BP
lp
kolega je na peugeot 405 mel podoben problem-abs je delal glih k se je njemu zdel...
problem je bil pa v kontaktih, ki so med senzorji in napeljavo do centrale.
se pravi gres pri vsakem kolesu posebej poiskat senzor in sledis zici dokler ne najdes konektorja, ga spucas in s kontakt sprejem zascitis...vola in abs je od takrat dalje delal BP
lp
Pri meni utripne 7x. To je verjetno zadnje desno kolo?
Na nemškem Subaru forumu sam našel razlago napak:
1-4 električna napeljava magnetnih ventilov
5-8 eden od senzorjev na kolesu v okvari ali umazan (oziroma slab stik na napeljavi)
9 okvara na hidravliki ali releju
10 okvara releja ventila
16 okvara ABS enote ali G-senzorja (meri pojemek pri zaviranju)
Na nemškem Subaru forumu sam našel razlago napak:
1-4 električna napeljava magnetnih ventilov
5-8 eden od senzorjev na kolesu v okvari ali umazan (oziroma slab stik na napeljavi)
9 okvara na hidravliki ali releju
10 okvara releja ventila
16 okvara ABS enote ali G-senzorja (meri pojemek pri zaviranju)
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.
ABS še vedno ne dela, lučka včasih utripa 7x ali 8x. Se pravi naj bi bila težava pri zadnjih kolesih. Oba konektorja pod klopjo sem že našprical s Sonax kontakt sprejem pa je isto, pomeril sem tudi upornost obeh senzorjev. Ima kdo še kakšen nasvet? Ker je res nadležno tole, da skos ABS ven meče 
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.
Zajla ročne sproščena, masa preverjena, ABS še vedno ne deluje kot bi moral. Zanimivo je, da se lučka za ANTILOCK BRAKE pogosto prižge v trenutku, ko se dotaknem gumba za pomik el. šip Kakšna povezava? Je možen izklop ABS-a zaradi prevelikega padca napetosti ob vklopu še kakšnega porabnika?
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov