Izpušni sistemi

Izboljšave zmogljivosti in voznih lastnosti
Odgovori
flat4
Nebijedu
Prispevki: 1783
Pridružen: 23. September 2006, 02:03

Odgovor Avtor: flat4 » 19. Maj 2008, 10:09

a remus nima TÜV certifikata?
"Mind is everything. Muscle - pieces of rubber. All that I am, I am because of my mind."
Paavo Nurmi

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4296
Pridružen: 03. Maj 2006, 01:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 19. Maj 2008, 17:53

flat4 napisal/-a:a remus nima TÜV certifikata?
More met. Jst sm ravno v ponedeljek dobu iz LPP ja kartonček v katerem imam vpisan supersprint. Ne me hecat da remus nima.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 19. Maj 2008, 22:02

Ima in baje se da tudi naknadno dobit, ampak jaz nimam vec papirjev, ker je skatla in racun izginil bogve kam (vmes je bilo par selitev), lonc je pa tudi ze star kake 4+ leta in zal ni specificen model za Legacyja.
V glavnem zmotijo jih decibeli pri meritvi izpusnih plinov (pri 4k obratih, pa v hali, kjer je polno odbojev, brezveze, da razlagam), kljub temu konkretne meritve glasnosti se pa se nihce ni lotil.

Btw a se te meritve delajo na kaki predpisani razdalji, pa domnevam na odprtem?

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3360
Pridružen: 19. April 2006, 14:31

Odgovor Avtor: NoFEAR » 19. Maj 2008, 22:08

A da delajo meritve? Še nism nikol ne slišu, ne vidu...

LPP-jevci znajo itak samo papirje pa številke pogledat, o čem drugem pa pojma nimajo.... :roll:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 5498
Pridružen: 07. Maj 2006, 23:40
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 19. Maj 2008, 22:11

pomoje ti od oka zmeri nekje 5cm stran od lukne :D itak da je tam ogromn pritisk.....ma nevem.....gluposti :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 19. Maj 2008, 22:19

NoFEAR napisal/-a:A da delajo meritve? Še nism nikol ne slišu, ne vidu...

LPP-jevci znajo itak samo papirje pa številke pogledat, o čem drugem pa pojma nimajo.... :roll:
ne vem, ce jih sploh pri nas delajo, samo nekako morajo utemeljit opombo glede glasnosti, sluh posameznika je prevec subjektivna zadeva :D

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 4127
Pridružen: 17. Julij 2007, 20:04
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 20. Maj 2008, 00:22

Itak, da delajo, na avto šovih, ko merijo najglasnejši izpuh :guy:

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4296
Pridružen: 03. Maj 2006, 01:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 20. Maj 2008, 08:37

strumf666 napisal/-a:Itak, da delajo, na avto šovih, ko merijo najglasnejši izpuh :guy:
Točno tako. Na tehničnem pa ti pri izpuhu merijo edino pline. :P


Jaz sem samo oddal papirje, po potši pa dobil vse uštimano nazaj. Nobenih meritev. Tip me je samo vprašal: Ker avto je to? Kaj boš homologiral? Aha ok. In je pičil naprej.

flat4
Nebijedu
Prispevki: 1783
Pridružen: 23. September 2006, 02:03

Odgovor Avtor: flat4 » 20. Maj 2008, 19:40

Jah niva pol pa poštimi papirje pa boš mela mirno vest ane.
"Mind is everything. Muscle - pieces of rubber. All that I am, I am because of my mind."
Paavo Nurmi

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 20. Maj 2008, 20:10

irCAR81 napisal/-a: Jaz sem samo oddal papirje, po potši pa dobil vse uštimano nazaj. Nobenih meritev. Tip me je samo vprašal: Ker avto je to? Kaj boš homologiral? Aha ok. In je pičil naprej.

Domnevam, da je tvoj lonec predpisan za Imprezo.
Moj Remus uradno ni model za Legacyja, torej mi samo papirji nebi kaj dosti pomagali, ali pac.
Je pa dalec od tega, da bi z njim lahko tekmovala za najglasnejsi izpuh (btw totalno glupa zadeva, tako kot SPL) :-P

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 21. Maj 2008, 13:28

Za pravilno merjenje glasnosti izpuha obstsaja standard. Meriti pa je treba na odprtem pri čemer se pripelješ mimo mikrofona z hitrostjo 80 km/h in ko si vzporedno z mikrofonom začneš pospeševati.
Bom pobrskal, če kje dobim točen postopek. Ni pa junaka v Sloveniji, ki bi to meril.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 21. Maj 2008, 14:17

Hvala :D

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 5498
Pridružen: 07. Maj 2006, 23:40
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 03. Junij 2008, 00:42

Mal sm temo ukradu, pa sej se kr sklada no :D

Uglavnm dons sm se kooončno spravu delat DIY "Borlo"

Za začetek sm dobu en komplet kolektorja od legija dvojke (že neki cajta nazaj) in dons sm se ornk vrgu pod avto, da vidim kako zgleda, kje je plac napelat. mal sm preštudiru zadeve kako bi lahko šle.

Kot prvo sm ugotovu da original borla ne bo mogla bit, ker potem ne bom mogu menjat filtra olja, ker bi v tem primeru moral dol vzemat izpuh če bi hotu menjat filter.

Zaenkrat zgleda tkole
http://shrani.si/t/c/ML/28O9yT68/dsc00881.jpg


Takšen pa je plan
http://shrani.si/t/M/Xc/2vSdiDVe/dsc00881.jpg

se pravi na glavo obrnjena original borla Dolžina bi mogla bit nekje tam tam 2:1 to bom še naštimu da bo čimbolj pravo razmerje....


Za začetek sm direkt pri montaži odbil cevi stran iz original kolektorja ker so bolano tanke cevi tam. jst na mopedu imam širšo cev pa ma 10x manj prostornine mašina :D

tkole nekak sm si zamislu prvo združitev, razmišljam da bi mogoče še celo malo podaljšal prvo združitev k mam dost placa. bom vidu.
http://shrani.si/t/q/sg/3pyK9EuL/dsc01140.jpghttp://shrani.si/t/1V/xH/40StoU9C/dsc01141.jpg

Sicer sem že nekaj naprej tut naredu, slikat mi pa ni ratal, ker je švajser začel nekaj je*at.

Upam da bo jutr delu tko kt se zagre, da nardim tole zadevo do kraja čimprej :D

`ll keep you posted ;-)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 04. Junij 2008, 14:36

Jaz sem med tem časom zmontiral DeVito lonec
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_L ... zpuh_1.jpg
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_L ... puh1_1.jpg

Kolektor pa imam tudi namen narediti sam.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 5498
Pridružen: 07. Maj 2006, 23:40
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. Junij 2008, 00:07

uuuuu luštna zadevca :D

Jst sm dons še mal dlje naredu kolektor, slikc ni žal, sej bi lahk bil že bliz fertik, pa sma raj Stroja zrihtala tko da sma se dons spet mal peljala po hofu sem pa kja :D

Lokalni majster je pa reku da bo cev za izpuh nasledn tedn, pa ukrivt boma tut probala midsection izpuha na njegovi novi mašini....komi čakam :)

Straight through all the way :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov