legacy 91 ne vžge..

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Aa777xX
Novinec
Prispevki: 13
Pridružen: 22. November 2010, 08:58
Kraj: Pri Ljubljani

legacy 91 ne vžge..

Odgovor Avtor: Aa777xX » 22. November 2010, 09:55

problem je sledeč... avto ima original daljinsko zaklepanje in alarem... daljinsko ne odklepa več (danes grem kupit novo baterijo za daljinec), zato pa ko avto odklenem ročno, začne alarem piskati in ga ne morem ugasniti... med tem pa ko hočem vžgati samo vergla... ali je zdaj možno, da je alarem kaj vezan z bencin pumpo.

gre se pa za 91 legacy 2.2 motor

hvala za odgovore

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 5385
Pridružen: 29. Januar 2007, 18:37
Kraj: Čeče - Hrastnik

Odgovor Avtor: klemz » 22. November 2010, 10:02

Blokada motorja?

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 22. November 2010, 10:16

Če ne slišiš bencinske pumpe potem je resnično blokada motorja.

Odmontiraj plastiko pod volanom in poišči kable ki povezujejo škatlico od alarma in šop kablov pod volanom. Samo dve žici od alarma pa zagotovo prekinjajo enega od kablov in tisti žici moraš prekint da nista več vezane na alarm in jih dat v stik pa bo (s tem vzpostaviš nazaj tovarniško "neprekinjen kabel").
Zdej če tega nisi vajen potem bolje da to naredi nekdo, ki se s tem ukvarja.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2904
Pridružen: 23. Avgust 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 22. November 2010, 10:46

Se mi zdi da je imel msenjur podoben problem. Vec bo pa on povedal.
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Aa777xX
Novinec
Prispevki: 13
Pridružen: 22. November 2010, 08:58
Kraj: Pri Ljubljani

Odgovor Avtor: Aa777xX » 22. November 2010, 15:22

tisti kabli od alarma so vsi že neki predelani...tak da glede tega ne vem

kakšen zvok benz pumpe se naj bi mogel slišati...če mi nekdo opiše zvok...pa verjetno se zadaj na tanku sliši
ker nekaj se sliši...samo se bolj spredaj

LP

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 22. November 2010, 15:29

bzzzzzzzz :D
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 22. November 2010, 15:34

al pa vzzvzzzzzzzzzzzzzz :cool:

Ti imaš samo nalogo najdt npr. dva kablječka ki peljeta na alarm in hkrati nekaj serjeta proti inštalaciji avta, če je benz prekinjen je mislim da to okrog notranjih varovalk pri nogah.
Ker pri teh butastih alarmih je vedno tako, da se vsaka stvar konča na dveh kablih kot stikalo. Fabrški kabel precvikan in 1 del peljan proti alarmu, ter druga žica ki pelje proti odstriženem delu, k ipa pelje naprej kamor mora.

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2518
Pridružen: 29. Junij 2010, 17:34
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 22. November 2010, 17:08

Mogoč tole subi92 misl, nism pa sigrun. ČE pa ni to to, bi pa vprašal kaj je potem ta losan konektor :?:

http://www.shrani.si/t/3e/JI/49gvlJZq/09102010291.jpg
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6619
Pridružen: 19. April 2006, 09:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 22. November 2010, 18:20

glede na varovalko je to zagotovo nekaj naknadno vgrajenega. alarm ali karkoli drugega.. raziskuj naprej - kam paše :)

verjetno leži odgovor v škatli, pritrjeni z vezico; tiste tud ni "Hirošita" zapel gor.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2518
Pridružen: 29. Junij 2010, 17:34
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 22. November 2010, 18:24

gorazd0 napisal/-a:glede na varovalko je to zagotovo nekaj naknadno vgrajenega. alarm ali karkoli drugega.. raziskuj naprej - kam paše :)

verjetno leži odgovor v škatli, pritrjeni z vezico; tiste tud ni "Hirošita" zapel gor.
mislm da je neki v zvezi z bencin pumpo, kokr je Aljoša reku.Kar mogoč aa777xx-u nagaja.
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Aa777xX
Novinec
Prispevki: 13
Pridružen: 22. November 2010, 08:58
Kraj: Pri Ljubljani

Odgovor Avtor: Aa777xX » 22. November 2010, 18:43

smo zalaufal mašino :-)
alarm sem zamašil, da se ni preveč drlo...potem sem pa avto zaprl kompleten(vrata in haubo) potem pa z dalincem ugasnil alarm in pravilno odklenil avto...polej je pa takoj kresnu :cool:
(še prej sem dal novo baterijo v daljinc, ker daljinc ni delal)

hvala vseeno vsem skupaj, da ste mi poskušali pomagati :cool:

Lp

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3360
Pridružen: 19. April 2006, 14:31

Odgovor Avtor: NoFEAR » 22. November 2010, 19:31

Potem je bla blokada motorja. Vsaj veš, da maš delujoč alarm... ;-)

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2527
Pridružen: 03. Maj 2006, 22:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 25. November 2010, 19:27

LSlabe napisal/-a:Se mi zdi da je imel msenjur podoben problem. Vec bo pa on povedal.
jest??? kdaj pa moj ni vžigal?? moj vedno kresne, ko je treba! :cool:

turku je ni hotel vžigat...

no, potem je ključavnico zamenjal, in ima sedaj 2 ključa...

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2904
Pridružen: 23. Avgust 2009, 12:31
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 26. November 2010, 09:05

msenjur napisal/-a:
LSlabe napisal/-a:Se mi zdi da je imel msenjur podoben problem. Vec bo pa on povedal.
jest??? kdaj pa moj ni vžigal?? moj vedno kresne, ko je treba! :cool:

turku je ni hotel vžigat...

no, potem je ključavnico zamenjal, in ima sedaj 2 ključa...
aha, se mi je zdel da je blo neki.
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov