Feltne

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
cheno
kaj je AWD?
Prispevki: 2555
Pridružen: 19. April 2006, 12:07

Odgovor Avtor: cheno » 07. Februar 2007, 17:49

pa tud od golf 3 VR6 pašejo...
The only treasure my car came with was rust...

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 5060
Pridružen: 21. April 2006, 07:52
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 07. Februar 2007, 20:08

Švabskih felg pa res nebi rad imel na svojem avtu :ztuz
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

spyder
Novinec
Prispevki: 6
Pridružen: 07. Februar 2007, 10:17

Odgovor Avtor: spyder » 07. Februar 2007, 21:10

ma meni rabi samo da naredim 500 km kjer me čakajo alu feltne.
Fali mi samo ena!bom pogledal od golfa če paše

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 08. Februar 2007, 09:25

flat4 napisal/-a:pa ste vsi k vam avto vleče v levo/desno tud kej optiko delal pol po menjavi feltn z neoriginalnim et? Drgač pa ja... glede feltn je definitivno najboljši in najbolj kvalitetn nakup turbakovih
no tkole je ta zadeva z Alessio, optiko sem delala, ko sem zamenjala gume, mogoce je bila faljena dimenzija gum ne vem (to bi moral gumar vedet), ker so bile precej napete gor

avto je obcasno na hitro pocuknilo levo desno (spet odvisno od cestisca), ce si fajn pohodil gas, drgac ne. Se pa to ne dogaja vec s turbo feltnami.
se najvec problemov sem pa imela na tehnicnih, ker so kao gledale ven (meni so se zdele poravnane z blatnikom, prav dobro je zgledalo)

NoFear mogoce se na AWD mal drugace obnasa kot na FWD ;-)
glede snega je pa res zabasalo

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 08. Februar 2007, 10:43

Na Legacya V najlepše pašejo VW platišča, pa čeprav imajo ET 35, še lepše zgleda.

Drugače pa se da na Legija spravit tudi 8 x 18 ET 35, samo če je volja.

subidu

Odgovor Avtor: subidu » 08. Februar 2007, 10:54

vse se da, to nihče ne zanika... Sem bila že na tem, da kupim 17-tke, pa jih žal drugje kot v Angliji in Ameriki nimajo, cena pa ohoho. Bi pa pasale u nulo gor. Drgač pa raje s tole slikco pokažem, zakaj sem previdna z ET38 in podobno (tole je slikano pri prijatelju na dvorišču)

http://shrani.si/files/img2826strn.jpg

Luft med gumo in blatnikom gledano tlorisno projekcijo je 8 mm. Če bi bile gume 50 namesto 60 bi še šlo, s to dimenzijo gume, ki jo imam, pa bi se mi rob blatnika usedel nanjo. Skratka s praktičnega vidika neuporabno.

Uporabniški avatar
Leone
Uporabnik foruma
Prispevki: 308
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:37
Kraj: Bohinj

Odgovor Avtor: Leone » 08. Februar 2007, 11:07

karel napisal/-a:Švabskih felg pa res nebi rad imel na svojem avtu :ztuz
Dimenzija samo za golfa, drugač pa tele:

http://www.mimwheels.com/eng/schprod1_n ... rticolo=73

LP

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 583
Pridružen: 02. Maj 2006, 23:59
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 08. Februar 2007, 22:55

lex napisal/-a:Če imaš razmik med vijaki 5x100,bi pasale od golfa IV,škoda octavija,ET pa je 38,kar pomeni,da je kolo potem 17mm bolj zunaj,paše pa 100%,cena nove je okol 9k sit
Ni res :!: Subaru ma drugačn (mislim da manjši) premer sredinske lukne. Verjemi, ker sem pred enim letom skor diplomiral, ko sem kovinske 15" kupoval za Legacya ;-)

Noben drug avto nima enakih specifikacij felgn, tko da morš kr tako za Subaruja kupit. Ne priporočam pa nakupa original Subarujevih - cena je mislim da 32000 bivših SIT za eno kovinsko felgo :!: Vem tud mene je takrat skor na rit vrgl :lol:

Neoriginal dobiš za okoli 14kSIT.
Subaru, love it or leave it.

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 08. Februar 2007, 23:32

Subaru (med njimi tudi Legacy) ima sredinsko luknjo 57,1mm, ravno toliko kot Audi, Seat, Škoda, VW. Diagonala med vijaki pa je 5 x 100mm.

Večja platišča pa ni treba tako daleč iskat, saj jih dobiš celo pri nas. Res je pri montaži potrebno preveriti, če kje na drgne. Najbolje je najprej zakriviti rob na blatniku.

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 583
Pridružen: 02. Maj 2006, 23:59
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 08. Februar 2007, 23:59

@Thomas22: Mal si mim useku, Subaru ma 56,1mm, zarad tega pa od VW ne pašejo gor :2343223 . Sm jih že sam mislu gor dat, pa jih zarad tega nism dal.

Gorazd je že enkrat dal podobn link gor - specifikacije platišč za več vrst avtomobilov.

Še drugi link.

Audi, VW in nekateri drugi imajo sredinsko luknjo 57,1.

Edino Rover 75 ima 5x100, luknjo 56,1 pa še ET bi bil OK. Če pa je takšna felga kj ceneje, je pa spet vprašanje ;-)
Subaru, love it or leave it.

Uporabniški avatar
Leone
Uporabnik foruma
Prispevki: 308
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:37
Kraj: Bohinj

Odgovor Avtor: Leone » 09. Februar 2007, 08:14

shelton napisal/-a:@Thomas22: Mal si mim useku, Subaru ma 56,1mm, zarad tega pa od VW ne pašejo gor :2343223 . Sm jih že sam mislu gor dat, pa jih zarad tega nism dal.
Res je premer sredinske luknje manjši, ampak, ker so matice konične feltno potegnejo v center. Verjemi, ne trese, preverjeno na Legacy 1 in 3, mnogo let.

LP

PS Link do mojih feltn, par postov višje...

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 583
Pridružen: 02. Maj 2006, 23:59
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 09. Februar 2007, 10:20

Verjamem, da ne trese, sam človk je spraševal za Legacya 2005 - če daš tolk dnarja pa si menda tud prvoščiš take felge, ki direkt gor sedejo :D
Subaru, love it or leave it.

spyder
Novinec
Prispevki: 6
Pridružen: 07. Februar 2007, 10:17

Odgovor Avtor: spyder » 09. Februar 2007, 12:47

niste dobro prebrali mojega posta :(
rabim samo eno feltno ki paše gor za 500 km kjer mam druge feltne
čeprav se je en javu da mi posodi eno.Bom pa prej probal od golfa in passata
Lp

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 5060
Pridružen: 21. April 2006, 07:52
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 09. Februar 2007, 12:51

Tudi jaz imam eno 15 colsko in ti jo zlahka posodim ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 09. Februar 2007, 13:27

sorry, ce je off topic (ali pa tudi ni)

kako je s tem, ce je awd tolk obcutljiv na neenakomerno obrabljenost gum, zna bit potem problem, ker imam 15 col feltne pa 14 col mini rezervo (uno ozko)?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov