Izpušni sistemi
Glede na to, da se mi je za vikend odlomil kolektor izpuha, je sedaj skrajni čas, da naredim novega. Obstoječega sem odstranil, pa je precej zdelan, cevi so že kar zmatrane, ni pa nobene obloge (dodatne pločevine) več okoli. Edino katalizatorja sta še popolnoma OK, pa tudi noben vijak se ni odlomil.
Malo sem iskal po netu, pa drugega kot Borlo za Legacyja nisem dobil.
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_7 ... 16_1_1.jpg
Namen imam narediti podobno, le da bi izpustil tiste krivine na sovoznikovi strani. To služi gotovo zato, da sta obe polovici skoraj enaki. Ne vem še kje bi združil cevi. Ali bi najprej združil 2 in 2 in nato skupaj, ali pa bi združil vse štiri skupaj. Moram povprašat DeVitota o tem.
Opazil sem tudi, da ima trojka dva katalizatorja in zato je v prometni manj kW glede na isti model dvojke.
Odstranil bom oba katalizatorja a za tehničnega bom naredil, da se bosta lahko vstavila v sistem. Namen jih pa imam prestaviti nekoliko zadaj (kot tule na sliki).
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_4 ... 04_1_1.jpg
Material (inox cevi in kolena premera 40 mm) bi me stal cca 100 EUR.
Malo sem iskal po netu, pa drugega kot Borlo za Legacyja nisem dobil.
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_7 ... 16_1_1.jpg
Namen imam narediti podobno, le da bi izpustil tiste krivine na sovoznikovi strani. To služi gotovo zato, da sta obe polovici skoraj enaki. Ne vem še kje bi združil cevi. Ali bi najprej združil 2 in 2 in nato skupaj, ali pa bi združil vse štiri skupaj. Moram povprašat DeVitota o tem.
Opazil sem tudi, da ima trojka dva katalizatorja in zato je v prometni manj kW glede na isti model dvojke.
Odstranil bom oba katalizatorja a za tehničnega bom naredil, da se bosta lahko vstavila v sistem. Namen jih pa imam prestaviti nekoliko zadaj (kot tule na sliki).
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_4 ... 04_1_1.jpg
Material (inox cevi in kolena premera 40 mm) bi me stal cca 100 EUR.
Don't allow your mind tell your heart what to do.
Za kaj naj bi služila bula na začetku cevi pred zadnjim loncem?
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_b ... gacy_1.jpg
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_b ... gacy_1.jpg
Don't allow your mind tell your heart what to do.
Zgornji kolektor je OBXov equal length; mislim, da ga ima namen Cheno dat na svoj taksi.
Spodnji je pa Borlin (part # 17183)
http://autopartsplanet.net/images/large/borla/17183.jpg
Kaj je tista "bulca" pa ne vem; resonator?
Spodnji je pa Borlin (part # 17183)
http://autopartsplanet.net/images/large/borla/17183.jpg
Kaj je tista "bulca" pa ne vem; resonator?
Fiat.
Brez panike.
Brez panike.
OBX je kopija COBB kolektorja.Ta kolektor je preikušen in je eden najboljših kolektorjev za N/A subaruje, tuki nimaš kej spraševat DeVitota.
tkole pa zgleda kolektor od Tech Works Engineering (TWE)
http://www.techworkseng.com/images/prod ... _large.jpg
tole je pa drug kolektor od TWE probej tkole narest ker bi pomoje bilo lažje dobiti enakih dolžin, je pa namenjen kompresorsko podprtim subarujem
http://www.xcceleration.com/images/twe/ ... rgehdr.jpg
če se boš odločil da boš "skopiral" borlo potem ti priporočam da jo kar kupiš preko ebay-a ker te bo prišlo dosti dražje kot če bi naročil kopijo borle ki so na ebay-u prodaja po cca.200 dolarjev
@gorazd: moj taxi zgleda čist kul proti tvoji barvi svežega lesa

tkole pa zgleda kolektor od Tech Works Engineering (TWE)
http://www.techworkseng.com/images/prod ... _large.jpg
tole je pa drug kolektor od TWE probej tkole narest ker bi pomoje bilo lažje dobiti enakih dolžin, je pa namenjen kompresorsko podprtim subarujem
http://www.xcceleration.com/images/twe/ ... rgehdr.jpg
če se boš odločil da boš "skopiral" borlo potem ti priporočam da jo kar kupiš preko ebay-a ker te bo prišlo dosti dražje kot če bi naročil kopijo borle ki so na ebay-u prodaja po cca.200 dolarjev
@gorazd: moj taxi zgleda čist kul proti tvoji barvi svežega lesa
The only treasure my car came with was rust...
U, prima še nekaj varijant krivulj. Kot kaže sem se zmotil glede Borle, no itak mi ni všeč, tale OBX mi je še najbolj všeč in gotovo so kolena na sovoznikovi strani zaradi enakih dolžin.
"Bula" je na začetku cevi 280-907.
Zanimivo, da se kolektorja za 2,2 motor iz 1991 in 1996 razlikujeta po vstopnih ceveh in seveda po številu katalizatorjev.
Tole je pa moja "žvarovna":
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_L ... puha_1.jpg
"Bula" je na začetku cevi 280-907.
Zanimivo, da se kolektorja za 2,2 motor iz 1991 in 1996 razlikujeta po vstopnih ceveh in seveda po številu katalizatorjev.
Tole je pa moja "žvarovna":
http://www.subaru-slo.net/userpix/110_L ... puha_1.jpg
Don't allow your mind tell your heart what to do.
Verjetno je Thomas22 mislil tole:("Bula" je na začetku cevi 280-907)NoFEAR napisal/-a:O kakšni buli vidva to?![]()
http://www.subaru-slo.net/userpix/9_110 ... cy_1_1.jpg
Zadeva ima podobno nalogo kot zadnji lonec pač,da utiša zvok.
Mogoče se mu res reče Resonator
Cevi se res razlikujeta število katalizatorjev pa je isto se pravi dvaThomas22 napisal/-a:Zanimivo, da se kolektorja za 2,2 motor iz 1991 in 1996 razlikujeta po vstopnih ceveh in seveda po številu katalizatorjev.
"If in doubt,flat out"
Colin McRae
Colin McRae
Resonator - The exhaust pipes in automobile exhaust systems are designed as acoustic resonators that work with the muffler to reduce noise, by making sound waves "cancel each other out"[1]. The "exhaust note" is an important feature for many vehicle owners, so both the original manufacturers and the after-market suppliers use the resonator to enhance the sound. In 'tuned exhaust' systems the resonance of the exhaust pipes is also used to 'pull' the combustion products out of the combustion chamber quickly.
Don't allow your mind tell your heart what to do.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost